Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

operetka wdówka
Nasz Tczew

Operetkowy szlagier na scenie CKiS

W minioną sobotę w Centrum Kultury i Sztuki można było zobaczyć “Wesołą wdówkę” – najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara. Operetkę z wielkimi przebojami – ariami i pieśniami – zaprezentowali polscy soliści oraz zespoły muzyczny i taneczny z Tarnopola na Ukrainie.

Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsnęła mieszkańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie została uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących…
To początek fabuły operetki Franza Lehara. To wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem muzyczna opowieść o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Lehar stworzył jedną z najlepszych partytur w historii operetki. Niemal wszystkie utwory stały się światowymi przebojami.

Sala Centrum Kultury i Sztuki była wypełniona. „Wesoła wdówka” w wykonaniu Narodowej Orkiestry Filharmonii Tarnopolskiej pod batutą kierownika artystycznego zespołu Mirosława Krila, solistów polskiej sceny operetkowej, tancerzy Narodowego Teatru Operetki w Tarnopolu to była prawdziwa uczta dla miłośników klasyki tego gatunku.