Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sąd nie sprzedany
Nasz Tczew

Budynek sądu nie znalazł nabywcy

Próba sprzedaży byłego sądu rejonowego miejskiej zakończyła się niepowodzeniem. Żaden podmiot nie przystąpił do przetargu na zakup budynku i jego otoczenia przy ulicy Kołłątaja.


Obiekt przy ulicy Kołłątaja 6 w Tczewie miasto przejęło od skarbu państwa przekazując w zamian działkę przy alei Zwycięstwa, na której wybudowano za ponad 36 milionów złotych nowoczesny gmach sądu rejonowego.

Budynek ma powierzchnię blisko półtora tysiąca metrów kwadratowych. Na działce o wielkości ponad 2100 metrów kwadratowych jest parking wewnętrzny, przy ulicy przed gmachem są miejsca parkingowe dla klientów. Obiekt jest specyficzny, może być biurowcem, może pełnić funkcje administracyjne, gospodarcze a także edukacyjne. Jest to obiekt użytkowany do połowy 2020 roku, ale został wybudowany w latach siedemdziesiątych.

15 grudnia – to tegoroczny termin jaki wyznaczono na sprzedaż byłego sądu rejonowego wraz z parkingiem. Cenę wywoławczą ustalono na 4 miliony 800 tysięcy złotych. Stało się tak jak w poprzednim przetargu ogłoszonym w ubiegłym roku.

Nie zapadła decyzja czy cena za nieruchomość w kolejnym przetargu będzie obniżona. Prezydent dodał, że nie jest to dobry czas na sprzedaż mienia w sytuacji gdy mamy do czynienia z inflacją i kryzysem energetycznym.