Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

tereny zielone
Nasz Tczew

Na Suchostrzygach i Czyżykowie będą nowe zielone skwery

Łącznie ponad siedemset tysięcy złotych będzie kosztować zagospodarowanie terenów zielonych na dwóch tczewskich osiedlach. Na skwerze przed wejściem do Szkoły Podstawowej numer 12, przy ulicy Topolowej oraz w niecce czyżykowskiej na wysokości ulicy Orzeszkowej powstanie sieć alejek, a między nimi będą nasadzone drzewa, krzewy, pojawią się rabaty bylinowe i elementy małej architektury.

Obie inwestycję sa kontynuacją tworzenia spójnej całości w tych strefach osiedli. Na Suchostrzygach przy ulicy Topolowej kilka lat temu miasto wybudowało deptak nawiązujący stylistyka do kolejnictwa, przypominający o tym, że Tczew jest miastem kolejarzy. Jeszcze w tym roku ma być zagospodarowana kolejna zielona strefa łączaca się z tym deptakiem. Mowa o trawniku przed wejściem do Szkoły Podstawowej numer 12, także jeszcze większej zielonej przestrzeni między kościołem Chrystusa Króla a ogrodzonym placem zabaw. O zakres i koszt zadania zapytaliśmy wiceprezydenta do spraw gospodarczych Adama Burczyka.

Niecka na Czyżykowie między Wisłą a pętlą autobusową od kilku lat jest sukcesywnie zagospodarowywana. Są tu nie tylko alejki, krzewy i rabaty bylinowe. Jest tu wiele urzadzeń do zabawy dla dzieci i dorosłych, jest tu jedyny w mieście tor typu pump-truck, w przyszłości ma byc tu wybudowany jeszcze tor rolkarski. W tym roku władze Tczewa postanowiły zaaranżować południową część niecki – tę równoległą do ulicy Orzeszkowej. Zaprojektowano nowe alejki, wiele nasadzeń, mają pojawić się ławki i leżaki.