Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Coolturalni na scenie w CKiS
Nasz Tczew

Coolturalni na scenie w CKiS

W sobotni wieczór na głównej scenie Centrum Kultury i Sztuki wystąpi pięć tczewskich, nowatorskich zespołów, składających się z młodych muzyków. Wydarzenie będzie finałem projektu Coolturalni, który powstał w ramach Centrum Inicjatyw Twórczych.

W sobotę o godzinie 19 w Centrum Kultury i Sztuki znów będzie głośno. Wszystko za sprawą projektu Coolturalni, w którego nazwie znajduje się angielskie, młodzieżowe słowo „cool”, czyli po polsku „fajny” lub „odjazdowy”. Za projekt odpowiada Weronika Łopata i Katarzyna Habas, które postanowiły wyjść naprzeciw małemu zainteresowaniu młodych ludzi w lokalne życie kulturalne. W tym celu organizują koncert młodych, amatorskich zespołów lub solistów, za pośrednictwem którego chcą ożywić zainteresowanie młodych ludzi kulturą i pokazać możliwości działania i rozwoju w mieście.

Do organizatorek wpłynęło pięć zgłoszeń. Na scenie CKiS zagrają: Wera Zaborowska, Eryk Płotka, Arkada w Piotrowicach, Zuzana Kruczyca oraz Sieniesie. Przygotowania do koncertu rozpoczęły się kilka tygodni temu. Sobotni koncert będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców. Wstęp jest wolny.

Projekt Coolturalni powstał w ramach Centrum Inicjatyw Twórczych działającym przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Jest to inicjatywa umożliwiająca mieszkańcom realizację własnych pomysłów na działania kulturalne w mieście, co ma na celu aktywizację mieszkańców i życia kulturalnego. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.