Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Portrety tych, co wybrali Tczew

„Tczewianie” to tytuł wystawy autorstwa Katarzyny Gapskiej, jaką można oglądać w Fabryce Sztuk. Na ekspozycję składają się fotograficzne portrety osób, które nie pochodzą z Polski, ale na miejsce swojego życia wybrały nasze miasto.

Katarzyna Gapska to społeczniczka o duszy artysty, z zawodu i pasji fotografik, dokumentalista. Animatorka społeczności nudoodporne.pl fotografowała już kobiety przechodzące metamorfozy, także zaglądała swoim obiektywem w życie sąsiadów na tczewskiej Starówce. Ostatni projekt, w jaki się zaangażowała to portrety mieszkających wśród nas obcokrajowców. Okazało się, że to setki osób, niektórzy przyjechali na Pomorze z tak egzotycznych państw jak: Nigeria, Nepal, Kongo, Irlandia, Laos, Uzbekistan…, a łącznie to około 25 krajów.

Ekspozycja okazała się opowieścią o różnorodności świata i ludzkich motywacji. Projekt powstał dzięki dofinansowaniu z Fundacji Pokolenia z konkursu Giving Circle. Na wystawie znalazły się portrety 32 osób z 20 krajów. Są wśród nich tacy, którzy przyjechali tu na kilka miesięcy czy rok, a mieszkają już ponad 20 lat. Niektórzy z bohaterów wystawy pojawili się na wernisażu. Spotkanie występem wokalnym uświetniła Małgorzata Smoter.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 - Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 - Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 - Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 - Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 - Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 - Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 - Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 - Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM