Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Jagiellońska wciąż bez generalnego remontu
Nasz Tczew

Jagiellońska wciąż bez generalnego remontu

Trwa doraźny remont ulicy Jagiellońskiej w miejscach, które uległy największemu uszkodzeniu podczas tegorocznej zimy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, który odpowiada za tę ulicę, informuje, że w najbliższych latach nie ma w planie generalnego remontu tej drogi.

Ulica Jagiellońska to jedyna ulica na terenie Tczewa, która jest administrowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Tegoroczna zima zniszczyła wiele dróg należących do miasta, ale również i ulicę wojewódzką. Wczesną wiosną informowaliśmy o akcji łatania dziur przez Zakład Usług Komunalnych w Tczewie. Również wiosną Zarząd Dróg Wojewódzkich załatał największe dziury na ul. Jagiellońskiej, a teraz przystąpił do wyrównania niektórych fragmentów nawierzchni. Mówi dyrektor jednostki.

Od wielu lat mieszkańcy Tczewa liczą na generalny, a nie tylko doraźny, remont ulicy Jagiellońskiej, ponieważ stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Od wielu lat pytamy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku o ten oczekiwany remont. Z najnowszych informacji, które uzyskaliśmy od dyrektora, wynika, że tczewianie muszą uzbroić się w cierpliwość.