Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kolejne utrudnienia w reaktywacji Mevo
Nasz Tczew

Kolejne utrudnienia w reaktywacji Mevo

Reaktywacja Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo znów napotkała na problemy. Firma Nextbike Polska ponownie odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, co kolejny raz wydłuży proces przywracania publicznych rowerów mieszkańcom Pomorza.

Wiosną Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła skargę Nextbike Polska dotyczącą kilku zapisów przetargu w sprawie wyboru nowego operatora Mevo. Obszar Metropolitalny uwzględnił te uwagi i na przełomie maja i czerwca chciał ostatecznie wyłonić nowego operatora. Tak się jednak nie stało, ponieważ firma Nextbike Polska ponownie złożyła odwołanie do KIO.

Jeszcze w kwietniu informowaliśmy, że start systemu nie nastąpi jesienią tego roku, a w roku kolejnym. Teraz sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej. Obszar Metropolitalny ma nadzieję, że tym razem wyrok KIO będzie korzystny dla samorządów.

System Mevo działał na terenie 14 pomorskich gmin, w tym w Tczewie, od marca do października 2019 roku. Operatorem systemu była firma NB Tricity, czyli spółka-córka firmy Nextbike Polska, która obecnie odwołuje się do KIO. NB Tricity obiecywała użytkownikom zwrot niewykorzystanych środków, jednak do tej pory nie wszyscy je otrzymali.