szachy mistrzostwa Tczewa
Nasz Tczew

Gdańszczanin mistrzem Tczewa w szachach klasycznych

Szesnastu miłośników królewskiej gry rywalizowało w otwartych Mistrzostwach Tczewa w szachach klasycznych. Trzydniowy turniej w Fabryce Sztuk zorganizowały tczewskie kluby Skoczek i Centrum. Wygrał gdańszczanin Mariusz Jagodziński.

Mistrzostwa Tczewa w szachach klasycznych zorganizowano po kilkuletniej przerwie. W trzydniowym turnieju rozgrywanym w gościnnych progach Fabryki Sztuk mogli brać udział szachiści o rankingu minimum 1800 punktów. Do zawodów zgłosiło się szesnaście osób.

Rywalizowali w systemie szwajcarskim z czasem godzina+ 30 sekund na każde posunięcie dla zawodnika, na dystansie 9 rund. Sędzią głównym był Roman Belczewski z UKS Skoczek Tczew. Rywalizacja była zacięta. Na rozstrzygnięcia trzeba było czekać do ostatniej rundy. Zwycięzca osiągnął pół punktu przewagi nad graczem , który zajął drugie miejsce. Mistrzem Tczewa na rok 2022 został gdańszczanin Mariusz Jagodziński, zawodnik niezrzeszony – zdobył 7,5 punktu na 9 możliwych.

Drugie miejsce zajął najmłodszy uczestnik mistrzostw dziesięcioletni Stanisław Korszański z klubu UKS Korona Gdańsk. Na trzecim miejscu uplasował się Bartłomiej Matuszewski, reprezentujący klub Marynarki Wojennej Gdynia. Nagrodę patrona mistrzostw – starosty tczewskiego – dla najlepszego mieszkańca powiatu tczewskiego otrzymał Artur Zmysłowski, który zajął 4 miejsce.