Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Miasto pomoże zdobyć tańszy węgiel
Nasz Tczew

Miasto pomoże zdobyć tańszy węgiel

Urząd Miejski w Tczewie podjął współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy będą zaopatrywać mieszkańców w węgiel po preferencyjnej cenie – nie wyższej niż 2000 zł brutto za jedną tonę. To efekt wejścia w życie ustawy sejmowej.

Lada dzień nadejdą pierwsze mrozy, więc temat zakupu węgla jest coraz pilniejszy. Mieszkańcy Tczewa prawdopodobnie będą mogli w trzech składach na terenie miasta zaopatrzyć się w węgiel, a konkretnie groszek lub frakcję miałową po preferencyjnej cenie. Sprzedaż nie będzie prowadzona przez miasto, a przez prywatne firmy, które zajmują się tematem węgla od wielu lat.

Preferencyjna cena wynosi maksymalnie 2 tysiące złotych brutto za jedną tonę węgla, przy czym połowa tej kwoty zostanie pokryta z dodatku węglowego. Oznacza to, że w całym sezonie grzewczym trzeba będzie wydać do 6 tys. zł za 3 tony węgla, z czego 3 tysiące opłaci rząd.

Węgiel, który będzie dystrybuowany w ramach zakupu preferencyjnego, będzie pochodził z importu lub z krajowego wydobycia, w zależności od dostępnej frakcji u operatora dystrybucyjnego PGE Paliwa. Surowiec będzie posiadał odpowiedni certyfikat świadczący o jego parametrach. Listę firm, które w naszym mieście będą prowadzić sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie, Urząd Miejski opublikuje na stronie internetowej Wrota Tczewa niezwłocznie po otrzymaniu potwierdzenia od PGE Paliwa o zawarciu umowy na sprzedaż.