Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Porzucone auta szpecą tczewskie ulice

Straż Miejska usunęła dwa porzucone od wielu miesięcy auta. To efekt między innymi interwencji naszego widza, który pyta, dlaczego zniszczone samochody tak długo zalegały na parkingach. Przy okazji pytamy Straż Miejską o to, z jakiego powodu aż trzy miejsca postojowe na jednym z parkingów są zajęte przez śmietniki.

Nasz widz poinformował naszą redakcję, że na Starym Mieście można było natrafić na kilka zniszczonych, porzuconych samochodów. Gdy wybraliśmy się z kamerą na parking przy ulicy Ogrodowej, trafiliśmy na bardzo zdewastowane i spalone od środka auto. Inny porzucony samochód napotkaliśmy przy ul. Stromej.

Komendant podkreśla, że Straż Miejska może zajmować się porzuconymi autami tylko na ulicach i parkingach należących do miasta. W imieniu naszego widza spytaliśmy komendanta, dlaczego procedura usunięcia szpetnych samochodów jest tak długa.

Tczewski ratusz niedawno wyznaczył zamknięty parking, na którym Straż Miejska będzie przechowywać odholowane, porzucone samochody. Następnie przez 6 miesięcy służby będą ponownie próbować skontaktować się z właścicielem. Jeśli to się nie uda, to po pół roku samochód zostanie poddany recyklingowi. Nasz widz poinformował nas również o porzuconym aucie na parkingu przy ul. Żeglarskiej, tuż obok bulwaru.

Na parkingu przy bulwarze trafiliśmy na przyczepkę przymocowaną do stojaków rowerowych. Spytaliśmy, czy jest to dozwolone. Nasz widz pyta również o to, dlaczego na parkingu przy ulicy Łaziennej, na którym trudno o wolne miejsce, śmietniki zajmują aż trzy miejsca postojowe.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu