Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Flex 5G
Nasz Tczew

Flex wyprodukował milion urządzeń 5G

Jednym z kluczowych partnerów fabryki Flex w Tczewie jest firma Ericsson produkująca urządzenia najnowszej technologii telekomunikacyjnej 5G. Dyrektor generalny tczewskiego Fleksa Stanisław Motylski wskazał na inne kierunki rozwoju firmy i potwierdził, że obecnie tczewski oddział korporacji zatrudnia ponad 4 tysiące osób.


Na briefieng prasowy pod tytułem: Milion urządzeń 5G „Made in Poland” wyprodukowanych w Tczewie zaprosili do Fleksa dyrektor generalny fabryki Stanisław Motylski oraz Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.
Obaj podkreślali, że firmy współpracują ze sobą już ponad 20 lat i podejmują się każdego kolejnego wyzwania, jakim jest wdrożenie nowej technologii.

Urządzenia „Made in Poland” są sercem sieci piątej generacji budowanej w Polsce i w innych krajach Europy.
Głównymi komponentami produkowanymi w Tczewie są baseband oraz moduły radiowe, składające się na stacje bazowe. Po blisko trzech latach od podjęcia decyzji na rozszerzenie produkcji o urządzenia 5G Martin Mellor ogłosił, że w Tczewie wyprodukowano milion takich modułów. Na spotkaniu wyjaśniał jak ważna i innowacyjna jest technologia 5G.

Przy okazji spotkania dyrektor generalny Fleksa powiedział na jakim etapie rozwoju znajduje się tczewska fabryka, która jest jednym z największych pracodawców na Pomorzu.