Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przedsiębiorca Roku i Mój Biznesplan

Dobre pomysły i rodzinna tradycja. Nagrody i wyróżnienia trafiły do laureatów piątej edycji konkursów Mój Biznesplan i Przedsiębiorca Roku.

W Domu Przedsiębiorcy rozstrzygnięta została kolejna edycja dwóch miejskich konkursów. Pierwszy – Mój Biznesplan adresowany był do uczniów szkół średnich, drugi – Przedsiębiorca Roku – do lokalnych właścicieli firm.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu Mój Biznesplan było Stare Miasto. W tym roku do konkursu zgłoszono 8 prac z 4 szkół ponadgimnazjalnych. Zdaniem jury najlepszy pomysł na biznes przedstawiła Patrycja Szarmach, uczennica Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, która zaplanowała powstanie manufaktury czekolady „Poezja smaku” – sprzedaż i serwowanie ręcznie wyrabianej galanterii czekoladowej – pralin. Z kolei Karolina Wolna, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentowała najlepszy biznesplan dotyczy on stworzenia restauracji dla całych rodzin, w której oprócz regionalnych dań można będzie skorzystać z przestrzeni do odkrywania mechanizmów uczenia się i procesów poznawczych dzieci i dorosłych.

Jury wybrało dwie najlepsze firmy w konkursie Przedsiębiorca Roku. W kategorii mikroprzedsiębiorstwa nagrodzono Sklep Foto – Alicja Hennig. W uznaniu za kontynuowanie rodzinnych tradycji fotograficznych zapoczątkowanych w 1960 r. oraz stałe udoskonalanie i poszerzanie oferty zakładu. W kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa zwyciężyła firma: Edoradca sp. z o.o. – Tomasz Grabowski. W uznaniu za 15 lat aktywnej działalności na rynku lokalnym jak i ogólnopolskim, stały rozwój firmy oraz liczne nagrody i wyróżnienia w prestiżowych rankingach biznesowych. Wyróżniono też firmy: Piomir – Mirosława Kucharskiego, Pracownię Krawiecką – Gabrieli Gretkowskiej oraz ZS Electronics Zbigniewa Spierewki.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 07:40 - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2015

  Z naszego archiwum. Relacja z imprezy integracyjnej na placu Hallera (2015)

 • 08:10 - Z gitarą przez świat

  Wizyta Jacka Jędrzejaka, podróżnika, członka zespołu Big Cyc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie. W czasie spotkania muzyk zaprezentował relacje z wielu podróży (21 lutego 2017)

 • 09:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 09:35 - II Tczewski Festiwal Gitarowy

  Część gali finałowej. Koncert laureatów (2017)

 • 10:45 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 - Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 12:35 - In Memoriam 2015. Konkurs - część 1

  Z naszego archiwum. Festiwalowy X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego - część 1

 • 13:50 - Bitwa o Tczew 2018

  Inscenizacja bitwy z 1807 roku pomiędzy wojskami pruskimi a napoleońskimi (22 lutego 2018 r.)

 • 14:20 - Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM