Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przedsiębiorca Roku i Mój Biznesplan

Dobre pomysły i rodzinna tradycja. Nagrody i wyróżnienia trafiły do laureatów piątej edycji konkursów Mój Biznesplan i Przedsiębiorca Roku.

W Domu Przedsiębiorcy rozstrzygnięta została kolejna edycja dwóch miejskich konkursów. Pierwszy – Mój Biznesplan adresowany był do uczniów szkół średnich, drugi – Przedsiębiorca Roku – do lokalnych właścicieli firm.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu Mój Biznesplan było Stare Miasto. W tym roku do konkursu zgłoszono 8 prac z 4 szkół ponadgimnazjalnych. Zdaniem jury najlepszy pomysł na biznes przedstawiła Patrycja Szarmach, uczennica Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, która zaplanowała powstanie manufaktury czekolady „Poezja smaku” – sprzedaż i serwowanie ręcznie wyrabianej galanterii czekoladowej – pralin. Z kolei Karolina Wolna, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentowała najlepszy biznesplan dotyczy on stworzenia restauracji dla całych rodzin, w której oprócz regionalnych dań można będzie skorzystać z przestrzeni do odkrywania mechanizmów uczenia się i procesów poznawczych dzieci i dorosłych.

Jury wybrało dwie najlepsze firmy w konkursie Przedsiębiorca Roku. W kategorii mikroprzedsiębiorstwa nagrodzono Sklep Foto – Alicja Hennig. W uznaniu za kontynuowanie rodzinnych tradycji fotograficznych zapoczątkowanych w 1960 r. oraz stałe udoskonalanie i poszerzanie oferty zakładu. W kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa zwyciężyła firma: Edoradca sp. z o.o. – Tomasz Grabowski. W uznaniu za 15 lat aktywnej działalności na rynku lokalnym jak i ogólnopolskim, stały rozwój firmy oraz liczne nagrody i wyróżnienia w prestiżowych rankingach biznesowych. Wyróżniono też firmy: Piomir – Mirosława Kucharskiego, Pracownię Krawiecką – Gabrieli Gretkowskiej oraz ZS Electronics Zbigniewa Spierewki.

Podobne wpisy