Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

uczniowie szkoły podstawowej nr 12 zostali docenieni przez jury ogólnopolskiego konkursu
Nasz Tczew

Wyróżnienie dla uczniów dwunastki

Uczniowie Szkoły Podstawowej numer dwanaście zostali wyróżnieni za udział w ogólnopolskim konkursie: „Do Hymnu” z okazji stulecia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Od maja z Justyną Schröder, nauczycielką muzyki – siedmiuset dwudziestu trzech uczniów klas czwartych, piątych i szóstych ze szkoły podstawowej nr 12 trenowało trzy pieśni: Marsz Polonia, Rotę i hymn narodowy. Dzieci pilnie się przygotowywały, bo brały udział w ogólnopolskim konkursie: „Do Hymnu” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Do tej patriotycznej rywalizacji zgłosiło się ponad pięćset pięćdziesiąt polskich szkół podstawowych, z których wytypowano dwieście osiemdziesiąt dziewięć spełniających odpowiednie warunki.

Jury oceniając wykonania hymnu i wybranych pieśni hymnicznych zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca, dwóch drugich i trzecich miejsc. Wyróżniło też dwanaście szkół, wśród których znalazła się tczewska dwunastka – jedyna z województwa pomorskiego.

Wyróżnienie to jest szczególne i ważne dla całej społeczności dwunastki. Podziękowania należą się też rodzicom uczniów.