Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przełomowy rok dla jednostki?

Sprzedaż nieruchomości w ubiegłym roku przyniosła do budżetu miasta spory dochód – blisko 10 milionów złotych. Wydział gospodarki mieniem komunalnym w tczewskim urzędzie miejskim wypełnił zakładane plany na dwieście procent.

Wydział gospodarki mieniem komunalnym co roku ma określony cel wysokości sprzedaży. Zbycie nieruchomości to nie tylko kwestia przychodu do budżetu miasta. Wiąże się również z rozwojem, urbanistycznym kreowaniem przestrzeni, ściąganiem inwestorów czy tworzeniem nowych miejsc pracy. O to jakie działki i inne nieruchomości sprzedano w ubiegłym roku zapytaliśmy naczelnika wydziału gospodarki mieniem komunalnym Jolantę Marcińczak.

Nowe Centrum Usługowe Tczewa (NCT) – tak nazwano teren inwestycyjny jakim dysponuje miasto po przejęciu byłej jednostki wojskowej. Tczewianie pytają od kilku lat – kiedy rozpocznie się jego zagospodarowanie? Po sporządzeniu nowego planu przestrzennego teren został podzielony na strefy, a im przypisano funkcje. Pierwsi inwestorzy to lokalni deweloperzy. Już w 2016 roku została sprzedana pierwsza działka, w ubiegłym roku sprzedano tę większą, położona bliżej ulicy Wojska Polskiego na terenie byłego wjazdu do jednostki. Właśnie ta działka dała najwyższy przychód do budżetu – nabywca musiał za nią zapłacić blisko 4 i pół miliona złotych.

Ten rok może być przełomowy dla terenów byłej jednostki – miasto zamierza sprzedać duży i najatrakcyjniej położony teren – po koszarowcu i byłym placu przed nim położonym od strony Wojska Polskiego. W planie ma on funkcję usługową i prezydent Mirosław Pobłocki liczy na inwestora chcącego wybudować tu na przykład nowoczesny biurowiec.

Pani naczelnik wymieniła kilka nieruchomości sprzedanych z funkcjami usługowymi. Działkę na Górkach przy ulicy księdza Młyńskiego obok nowej biblioteki oraz działkę przy ulicy Czerwonego Kapturka naprzeciw budynku numer 4 kupił inwestor związany z siecią sklepów spożywczo-przemysłowych Dino. Wydał na to blisko dwa miliony. A być może ta sieć zainteresuje się kupnem działki przeznaczonej w tym roku na sprzedaż przy ulicy Okrętowej na osiedlu Staszica.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu