Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sambor ostatni mecz
Nasz Tczew

Samborzanki przypieczętowały mistrzostwo

Piłkarki ręczne Sambora Tczew w swoim ostatnim meczu rozgrywek grupy A pierwszej ligi pewnie pokonały 30:23 KS Kościerzyna. Zespół Adriana Kondraciuka został mistrzem grupy A i uzyskał prawo do gry o awans do superligi w turnieju z udziałem mistrzowskich zespołów grup B i C.

Mecze Sambora i KS Kościerzyna mają swoją historię. To pomorskie derby, ale też rywalizacja dwóch klubów o zbliżonym poziomie. Ostatnio – w pierwszej rundzie i w poprzednim sezonie górą były tczewianki, ale kilka lat wcześniej KS Kościerzyna grał w superlidze, gdy tczewski klub przechodził kryzys i przebudowę. W meczu pierwszej rundy Sambor wygrał na wyjeździe różnicą trzech bramek.

Ostatni mecz Sambora w tym sezonie w swojej hali zaczął się od wyrównanej walki. Od remisu 3:3 w 6 minucie tczewianki zaczęły budować przewagę. Po kwadransie gry było 9:5 dla Sambora. Jednak najlepszym okresem gry gospodyń było końcowe 10 minut pierwszej połowy, które samborzanki wygrały 8:3. Po pierwszej połowie Sambor prowadził zdecydowanie 19:10. Liderkami tczewskiej drużyny były Katarzyna Zduniak i Izabela Świerżewska. Imponowały zarówno w defensywie jak i w ataku – razem w tej części meczu zdobyły 11 bramek. KS Kościerzyna zaimponował. Niejedna drużyna zniechęciłaby się po przegranej wysoko pierwszej połowie, ale ekipa Dariusza Męczykowskiego podniosła się i to dość szybko, bo w pierwszych minutach drugiej połowy, kiedy to zaliczyła serię pięciu bramek z rzędu i przegrywała już tylko 15:20. Jeszcze w 51 minucie różnica była także pięciobramkowa, jednak końcówka spotkania znów należała do mistrzyń grupy A pierwszej ligi. Ostatecznie Sambor wygrał 30:23. Najwięcej bramek dla tczewskiego zespołu zdobyły Zduniak i Świerżewska po 7, 3 bramki zapisały na swoim koncie Agata Skowrońska i Wiktoria Trzepałka.