Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Czy na Tczewskich Saperów będzie bezpieczniej
Nasz Tczew

Czy na Tczewskich Saperów będzie bezpieczniej?

Mieszkańcy bloków przy ul. Tczewskich Saperów apelują do prezydenta o tymczasowe, prowizoryczne dojście do ul. Wojska Polskiego i o dodatkowe latarnie, ponieważ ich zdaniem po zmroku jest w tym miejscu bardzo niebezpiecznie. Prezydent odpowiada, że miasto od kilku lat inwestuje w to osiedle.

Od wielu lat wiadomo, że ulica Tczewskich Saperów zostanie w przyszłości całkowicie przebudowana. Mieszkańcy osiedla Nowe Koszary mają tego świadomość, dlatego proszą władze miasta o zapewnienie im bezpieczeństwa chociaż w sposób prowizoryczny. Mówi członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej.

W ubiegłym roku ZUK tymczasowo utwardził fragment ulicy w kierunku Wojska Polskiego, jednak nie wydłużył chodnika, który kończy się na wysokości bloków. Zdaniem mieszkańców warto byłoby wykarczować chwasty na poboczu, aby stworzyć tymczasowe dojście do Wojska Polskiego.

Prezydent przyjrzy się podnoszonej przez mieszkańców kwestii braku oświetlenia. Właściwa przebudowa ulicy pochłonie ponad 20 mln zł, w związku z tym zadanie podzielono na trzy etapy. Najmłodsi mieszkańcy zwracają uwagę nie tylko na fatalną drogę, ale i na brak placów zabaw.