Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Hołownia o moście, migrantach i 800+
Nasz Tczew

Hołownia o moście, migrantach i 800+

W piątek z mieszkańcami Tczewa spotkał się Szymon Hołownia, reprezentujący tak zwaną trzecią drogę. W przedwyborczym spotkaniu poruszył temat świadczenia 800+, któremu jest przeciwny i referendum na temat relokacji migrantów, które nazwał idiotycznym. Stwierdził też, że wciąż nieodbudowany Most Tczewski to wielki wstyd dla partii rządzącej.

Lider Polski 2050 po raz drugi odwiedził Tczew. W piątek Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami na bulwarze nadwiślańskim. Polityk tłumaczył, dlaczego powstała trzecia droga, czyli koalicja Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szymon Hołownia jest za pozostawieniem programu 500+ i jednocześnie sprzeciwia się waloryzacji do 800+. Uważa, że dodatkowe środki powinny trafić do żłobków, w których brakuje miejsca dla najmłodszych. Spytaliśmy Szymona Hołownię, jak ocenia propozycję Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zorganizowania jesienią referendum na temat relokacji migrantów.

W 2020 roku Hołownia na spotkaniu w Tczewie poparł pomysł przekazania Mostu Tczewskiego Skarbowi Państwa w celu szybszego dokończenia jego odbudowy. W ciągu trzech lat nic w tej kwestii się nie zmieniło. Co prawda pojawiły się pieniądze z Polskiego Ładu, które są kroplą w morzu potrzeb, ale pomimo tych środków, trwają przepychanki między konserwatorem a starostwem, w efekcie czego prace dotąd nie ruszyły. Polityk uważa, że Most Tczewski to wzorcowy przykład Polski marnotrawnej.