Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

MBP Piotrowo
Nasz Tczew

Bajkowa plenerowa biblioteka z domkiem dla książek

Miejska Biblioteka Publiczna już po raz czwarty w wakacje zaprasza dzieci na spotkania plenerowe. Pierwsza tegoroczna Biblioteka Plenerowa odbyła się na terenie rekreacyjnym Piotrowo na osiedlu Bajkowym. Wydarzenie było okazją do prezentacji domku dla książek.

Pierwsze wakacyjne spotkanie Biblioteka Plenerowa rozpoczęło się skromną uroczystością – otwarciem domku dla książek, jaki stanął na niedawno zrewitalizowanym terenie rekreacyjnym Piotrowo. W uroczystości uczestniczyli pomysłodawcy inicjatywy i wykonawca domku, a także prezydent Tczewa i przewodniczący rady miejskiej. Pomysłodawczyni domku Joanna Cieszyńska podziękowała za wsparcie inicjatywy, zwłaszcza dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej Krzysztofowi Kordzie.

Na bajkową plenerową bibliotekę przybyło mnóstwo dzieci. Czekało na nich wiele atrakcji. Najbardziej przyciągały uwagę animacje przygotowane przez edukatorki z biblioteki, ale były również stacje z różnymi konkurencjami sprawnościowymi, gry XXL – szachy i memory, biblioteczna strefa relaksu.