Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

basen przy SP 12
Nasz Tczew

Prezydent zaskoczył decyzją o budowie basenu

Na ostatniej sesji rady miejskiej prezydent Tczewa zaskoczył decyzją o budowie basenu przy Szkole Podstawowej numer 12 . Nigdy wcześniej Mirosław Pobłocki nie wypowiadał się o takim pomyśle. W programie Pytania do Prezydenta został poproszony o wyjaśnienie dlaczego chce zrealizować właśnie taką inwestycję.

Od kilku tygodni mieszkańcy Tczewa, miejscy radni czekają na decyzję w sprawie budowy aquaparku w naszym mieście. Komentarz prezydenta po otwarciu ofert w przetargu na to zadanie był jednoznaczny. Przy 25 milionowym dofinansowaniu z polskiego ładu wydatek blisko 80 milionów to za drogo jak tczewski samorząd. Dlatego Mirosław Pobłocki powiedział, że zastanawia się nad innym przeznaczeniem dofinansowania z Polskiego Ładu. Na czerwcowej sesji rady miejskiej poinformował, że zamierza wybudować nowy, ale skromny obiekt basenowy przy Szkole Podstawowej num cer 12. W ostatnim programie poprosiliśmy o wyjaśnienie takiej decyzji.

Budowa basenu przyszkolnego w zupełnie innym miejscu, na największym tczewskim osiedlu, to tylko część planu jaki mają do wykonania w kwestii pływalni władze miasta. Drugą inwestycją jaką prezydent chciałby zrealizować to kompleksowa modernizacja basenu TCSiR przy Wojska Polskiego.

Decyzja o rezygnacji z budowy aquaparku może nie spodobać się mieszkańcom Tczewa, jednak rozwiązanie jakie w zamian chce zrealizować prezydent – dające po kilku latach dwie technologicznie nowoczesne pływalnie, stawia tę sprawę w innym świetle. Jak nowy obiekt przy dwunastce będzie zarządzany?

Na basen przy SP 12 samorząd może przeznaczyć około 30 milionów złotych. Ile może kosztować modernizacja starego obiektu z pływalniami?