Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pole namiotowe i kamper park w Tczewie
Nasz Tczew

Pole namiotowe i kamper park w Tczewie?

Jest szansa na to, że w powiecie tczewskim w przyszłości powstaną trzy parkingi dla kamperów, czyli samochodów kempingowych. Sprawdzamy, czy władze Tczewa znalazłby odpowiednie miejsce dla pola namiotowego i kamper parku także i na terenie miasta.

Widz Telewizji Tetka poprosił nas o zadanie pytania prezydentowi Tczewa na temat utworzenia na terenie naszego miasta pola namiotowego. Mirosław Pobłocki powołał się na raport sporządzony przez Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie. Okazuje się, że zainteresowanie tematem jest, ale bardzo znikome.

Skoro w Tczewie turysta nie może skorzystać z pola namiotowego, to pytamy, gdzie w najbliższej okolicy jest to możliwe. Prezydent Tczewa uważa, że pole namiotowe teoretycznie mogłoby powstać na Kanonce, jednak najlepsze miejsce według włodarza to okolica jezior Rokickich na terenie gminy Tczew.

Zapotrzebowanie na pole namiotowe jest w Tczewie małe, jednak LOT Kociewie zwraca uwagę na coraz popularniejsze kamper parki. Za kilka lat trzy kamper parki powstaną na terenie powiatu tczewskiego. Prezydent widziałby tczewski kamper park na bulwarze w pobliżu mostów, ale dopiero wtedy gdy powstanie planowana filia Muzeum II Wojny Światowej.