Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wiadukt podpisanie
Nasz Tczew

Trudna i kosztowna przebudowa wiaduktu

W urzędzie miejskim podpisano umowę o przebudowie wiaduktu nad torami koło dworca PKP. Inwestycję za ponad 21 milionów złotych zrealizuje firma Strabag. Zadanie ma być wykonane w okresie 15 miesięcy.

Tczew to miasto mostów i wiaduktów. Ruch kołowy w naszym mieście zależny jest od przejazdów nad torami i rzekami. Wiele takich połączeń władze Tczewa muszą remontować, a nawet wymieniać. Niedawno wymieniono most łączący ulicę Łąkową i Czatkowską, teraz pora na dużo bardziej kosztowne połączenie – wiadukt nad torami będący przedłużeniem ulicy Mostowej, niedaleko dworca PKP. Zadanie polega na rozbiórce istniejącej zniszczonej konstrukcji, budowie nowego obiektu, jak również na przebudowie dróg dojazdowych do wiaduktu od strony ulic Mostowej i Nowy Rynek.

Władze Tczewa zabezpieczyły na ten cel ponad 21 milionów złotych, z czego 6 milionów to rządowe dofinansowanie. Na przetarg wpłynęło osiem ofert. Firma Strabag zadanie wyceniła na niespełna 21 milionów 200 tysięcy złotych. Pozostałe propozycje były droższe. W poniedziałek 20 września w urzędzie miejskim podpisano umowę na realizację zadania.

W imieniu inwestora, czyli miasta Tczew, dokument podpisywał dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Przemysław Boleski, natomiast firmę Strabag reprezentowali Ewa Szymańska z działu finansowego i Wojciech Zawarczyński, który będzie pierwszym kierownikiem budowy.