Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Coolturalny koncert młodych artystów
Nasz Tczew

Coolturalny koncert młodych artystów

Sobotni wieczór należał do pięciu tczewskich, nowatorskich zespołów muzycznych i solistów, którzy w Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali urozmaicony repertuar. Były ballady, kołysanki, a także dynamiczne utwory pop-punkowe. Wydarzenie było finałem projektu Coolturalni, który powstał w ramach Centrum Inicjatyw Twórczych.

W ramach projektu Coolturalni na scenie CKiS wystąpiło pięć grup i solistów. Jako pierwsza zaśpiewała Zuzana Kruczyca, która zaprezentowała m.in. kołysanki. Po niej wystąpił Eryk Płotka, który śpiewa, gra na pianinie i gitarze, a także pisze teksty i komponuje. Następnie na scenie pojawił się zespół Sieniesie na czele z wokalistką Olgą.

Po występie Sieniesie przyszedł czas na Werę Zaborowską, której na scenie towarzyszyła jedna z organizatorek wydarzenia, Weronika Łopata.

Pod koniec koncertu na scenie pojawiła się pop-punkowa grupa Arkada w Piotrowicach, która kilka lata temu wydała debiutancki album „Kronika Hobbistycznego Alkoholizmu”. Jej lider, czyli Piotr Bunkowski, zaśpiewał wraz z siostrą Anią kilka dynamicznych utworów. Tuż po koncercie organizatorki podzieliły się swoimi wrażeniami.