Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Świętujemy 230-lecie Konstytucji 3 Maja
Nasz Tczew

Świętujemy 230-lecie Konstytucji 3 Maja

W sąsiedztwie wieży ciśnień Fabryka Sztuk otworzyła plenerową wystawę związaną z okrągłą, 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która stanowi symbol dążenia do odrodzenia narodowego Polski pod koniec XVIII wieku.

W poniedziałek 3 maja w kościele farnym o godzinie 12:30 odbędzie się uroczysta msza święta, której retransmisję będzie można zobaczyć tego samego dnia o 18:00 w Telewizji Tetka. Tuż po mszy przedstawiciele samorządu złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową usytuowaną na Skwerze Konstytucji 3 Maja przy wieży ciśnień. W tym miejscu w piątek została otwarta plenerowa wystawa autorstwa pracowników Fabryki Sztuk, Radosława Wieckiego i Aleksandry Ujazdowskiej.

Wystawa składa się z ośmiu plansz, na których zaprezentowano tekst oraz reprodukcje znanych obrazów autorstwa m.in. Jana Matejki. Wystawę będzie można obejrzeć w sąsiedztwie wieży ciśnień tylko do 4 maja. Następnie zostanie ona przeniesiona na bulwar nad Wisłą, gdzie będzie stała do 23 czerwca. Wystawie dodatkowo towarzyszy zabawa online.

Dodajmy, że już od 4 maja instytucje muzealne, w tym Fabryka Sztuk, zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. To efekt wygasającej trzeciej fali koronawirusa na terenie Polski. Dzięki temu mieszkańcy Tczewa będą mogli zobaczyć na własne oczy nowy eksponat, o którym mówiliśmy w poprzednich wydaniach naszego programu.