Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

juniorki plaża
Nasz Tczew Sport

Juniorki Sambora w finałach Mistrzostw Polski

Sambor Tczew wywalczył awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej juniorek. Zawody półfinałowe z udziałem czterech drużyn odbyły się w środę na tczewskiej kanonce.

Piaszczyste boisko na kanonce dedykowane piłce nożnej i piłce ręcznej plażowej Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji wybudowało przed rokiem, a już w tym roku zorganizowano na nim imprezę rangi ogólnopolskiej. W zawodach w Tczewie udział wzięły cztery zespoły, które walczyły o trzy miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek jaki odbędzie się w pierwszym tygodnia sierpnia w Kątach Wrocławskich.

Zmagania przyniosły wiele emocji. Okazało się, że drużyna gospodarzy, czyli Sambor Tczew oraz ekipy ze Szczecina i Kowalewa Pomorskiego prezentowały wysoki i bardzo zbliżony poziom. Ekipa Bukowsko-Dopiewskiego KPR przegrała wszystkie swoje mecze, nie zdobywając żadnego seta. Natomiast rywalizacja wymienionej trójki była niesamowita. Każda z trójki drużyn zanotowała na swoim koncie wygraną i przegraną w takim samym stosunku, po serii shot-out-ów.

Najpierw Sambor uległ 1:2 Olimpijczykowi Kowalewo Pomorskie. Tczewianki potem wygrały 2:1 po shot-outach z Kusym Szczecin. natomiast szczecinianki wygrały 2:1, równiez po shot-otach z Olimpijczykiem. W takim wypadku o kolejności w turnieju zdecydował bilans bramek w meczach wszystkich trzech zespołów, które zgromadziły tę samą liczbę dużych punktów. Pierwsze miejsce zajął pokonany przez tczewianki Kusy Szczecin, drugie miejsce wywalczyła ekipa z Kowalewa, a Sambor musiał zadowolic się trzecia lokatą, na szczęście premiowaną awansem do finałowego turnieju Mistrzostw Polski. Trener Robert Karnowski z postawy swojego zespołu był zadowolony. Duży wkład w sukces tczewskiej drużyny miała bramkarka Natalia Skibrowska.

Po zawodach mieliśmy okazję rozmawiać z zawodniczkami Sambora, które niedawno reprezentowały Polskę – 17-letnia Oliwia Gierszewska wywalczyła z zespołem seniorek kwalifikacje do Mistrzostw Europy, natomiast Agata Piotrowska brała udział w finałowym turnieju Mistrzostw Europy juniorek młodszych.