Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

452 zakażenia w ciągu tygodnia
Nasz Tczew

452 zakażenia w ciągu tygodnia

W ciągu minionego tygodnia sanepid wykrył aż 452 nowe przypadki zachorowań na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego. Rekord dzienny odnotowano w minioną sobotę, kiedy to po raz pierwszy w naszym powiecie pojawił się wynik trzycyfrowy – mowa o 101 nowych przypadkach zakażeń. W związku z rozwojem epidemii do Szpitali Tczewskich trafia coraz więcej pacjentów zakażonych koronawirusem. Kilka osób już zmarło. Prezes placówki szuka dodatkowego personelu medycznego.

We wtorek rehabilitacja mieszcząca się przy ul. 1 Maja według planu wojewody ma zostać zamieniona w oddział COVID-owy. Wciąż nie wiadomo, czy plan ten uda się zrealizować.

W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 22 tysiące zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało 1119 osób, z czego 175 wyzdrowiało. Pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest 932.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano dwa kolejne zgony spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2. Mowa o dwóch mężczyznach – 59- i 63-letnim. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 12 osób, a w województwie pomorskim 309. W chwili obecnej w powiecie tczewskim na kwarantannie przebywa ponad tysiąc osób, a około 150 pozostaje pod nadzorem epidemicznym.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 60 respiratorów znajdujących się na Pomorzu, wolne są tylko cztery. Z kolei na ponad 1200 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest 45 procent z nich.