Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

działki sprzedaż
Nasz Tczew

Miasto sprzedaje działki i ma chętnego na sąd

Wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk potwierdził, że wydział gospodarki mieniem komunalnym sprzeda za ponad dwa miliony czterysta tysięcy złotych dwie niezabudowane nieruchomości w tak zwanej strefie biznesu na osiedlu Bajkowym. Wiceprezydent powiedział również, że poważna instytucja jest zainteresowana kupnem byłego sądu rejonowego przy ulicy Kołłątaja.


W tym roku wydział gospodarki mieniem komunalnym dokonał jednej duzej sprzedazy niezabudowanej nieruchomości. Chodzi o przeznaczoną pod zabudowę wielomieszkaniową działkę na terenie Nowego Centrum Tczewa przy ulicy Tczewskich Saperów. Deweloper kupił ją za ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych.
Wiceprezydent Adam Burczyk uważa, że kolejne rozstrzygnięcia przetargów o sprzedaży zakończyły sie powodzeniem. Mowa o dwóch dzialkach położonych obok siebie między drogą krajową nr 91 a ulicą Czerwonego Kapturka. Cena wywoławcza każdej z nieruchomości o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych wynosiła 950 tysięcy złotych netto. Wylicytowane w przetargu kwoty brutto to 1,240 tysięcy i 1,180 tys złotych.

Miasto ma też na sprzedaż nieruchomości-obiekty, dla których trudno znaleźć nabywcę. Przykładem budynek byłego sądu rejonowego przy ulicy Kołłątaja. Pierwsza próba sprzedaży za 4 miliony 800 tysięcy zakończyła się niepowodzeniem – nie było chętnych. Wiceprezydent jednak zdradził, że jest instytucja zainteresowana zakupem i zagospodarowaniem tego dużego i specyficznego obiektu.