Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Przeżyli 70 lat razem i są szczęśliwi

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Tczewie odbyła się uroczystość związana z jubileuszami małżeńskimi. Jedna z przybyłych par obchodziła siedemdziesięciolecie pożycia.

Aż 26 par wzięło udział w uroczystości jubileuszu małżeńskiego, jaki odbył się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tczewie. Wszystkie były szczególne – szczycące się długoletnim pożyciem. Przybili małżonkowie z: 50-, 55-, 60-, 65- i 70-cio letnim stażem. Państwo Brygida i Marian Arosłanow przeżyli w małżeństwie 70 lat. To rzadki przypadek – powiedziała Alina Kolwitz-Sobolewska, kierownik USC.

Pani Brygida w kwietniu skończy 89 lat a pan Marian w marcu 97. W 1999 roku świętowali „Złote Gody”. Wychowali czworo dzieci, doczekali się pięciorga wnucząt i sześciorga prawnucząt.
Siedemdziesiąta rocznica ślubu nazywana jest kamienną. Tak długi związek małżeński ma oznaczać, że zakochani stają się wzorem i skarbnicą wiedzy. I tak z pewnością jest w przypadku pary Arosłanow. Zapytaliśmy jubilatów jaki mają sposób na długie zgodne pożycie? Szacunek do siebie – odpowiedzieli zgodnie jubilaci.

Co podpowiedziałaby pani Brygida innym parom, jaką dałaby im radę?
Cierpliwość, uśmiech, rozmowa i zrozumienie to klucz do sukcesu – dodali jubilaci.

Prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki oraz kierownik USC Alina Kolwitz-Sobolewska gratulowali tego pięknego jubileuszu i życzyli wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, radości z każdego kolejnego dnia i i wszelkiej pomyślności.
Te wspólne 70 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Przyłączmy się do gratulacji.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu