Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

progress karłowicz
Nasz Tczew

Destination: Karłowicz w Tetce

Orkiestra kameralna Progress pod dyrekcją tczewianina Szymona Morusa w trudnym dla kultury okresie pandemii prezentuje sztukę klasyczną za pośrednictwem internetu. W Gdańsku i w Tczewie zagrała koncert zatytułowany „Destination: Karłowicz”.

Destination: Karłowicz to tytuł koncertu wybitnego polskiego barytonu – Roberta Gierlacha oraz orkiestry Kameralnej Progress pod batutą dyrektora artystycznego Szymona Morusa. Koncert zrealizowany na żywo z Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku można było zobaczyć za pośrednictwem internetu w miniony weekend. Orkiestra Progress „Destination: Karłowicz” zagrała także w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Ten koncert, podobnie jak gdański, zrealizowany bez udziału publiczności, został zarejestrowany przez naszą telewizję. Premierę koncertu Destination: Karłowicz będzie można zobaczyć w telewizji Tetka w niedzielę 29 listopada, początek o godzinie 19.00. 

To wyjątkowy projekt – muzyczna podróż w poszukiwaniu zapisu uczuć i myśli dogłębnie osobistych w twórczości wybitnego polskiego kompozytora Mieczysława Karłowicza.

Koncepcja koncertu opiera się na przybliżeniu niezwykle uduchowionych Pieśni Karłowicza w specjalnym opracowaniu na baryton i orkiestrę smyczkową w zestawieniu z wirtuozowską, nader barwną Serenadą opus drugi. Wykonawcy czyli: orkiestra Kameralna Progress pod batutą jej założyciela i dyrektora artystycznego Szymona Morusa oraz solista – wybitny, utytułowany polski baryton – Robert Gierlach prowadzą słuchaczy przez niezwykłą, różnorodną podróż po krainie pełnej ciepła, szczerych inspiracji objawiających się w naturalnie wysnutych melodiach