Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nowy most między jeziorami
Nasz Tczew

Powstaje nowy most między jeziorami

Trwają końcowe prace przy budowie nowego mostu nad przesmykiem łączącym jeziora Rokickie. Inwestycja przywróci dojazd między Lubiszewem Tczewskim, Rokitkami i Śliwinami. Mostek powinien zostać oddany do użytku już w grudniu.

Most między jeziorem Rokickim Dużym i Małym musiał zostać zamknięty z uwagi na jego bardzo zły stan techniczny. Zadanie kosztowało około dwóch milionów zł przy czym wojewoda pomorski dofinansował je w 50 procentach. Po starym obiekcie mogły poruszać się samochody do 15 ton, z kolei po nowym będą mogły przejeżdżać pojazdy do 32 ton. W sierpniu nasza kamera zarejestrowała początkową fazę budowy nowej konstrukcji. Po kilku miesiącach sprawdzamy postęp prac.

Większość prac została już wykonana. Spytaliśmy wójta czego jeszcze brakuje, aby można było zacząć korzystać z nowego mostu. Latem spytaliśmy wójta o dziurawą drogę między Lubiszewem Tczewskim a powstającym mostkiem. Krzysztof Augustyniak zapewnił, że bardzo by chciał ją wyremontować, ale nie może, ponieważ teren ten nie należy do Gminy Wiejskiej Tczew, a do Wód Polskich. Urząd Gminy zwrócił się wówczas do Wód o wyrównanie drogi i uzupełnienie ubytków kruszywem. Spytaliśmy wójta, dlaczego po upływie wielu miesięcy droga nadal jest w fatalnym stanie.