Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Radni odrzucili petycję i skargę

Na nadzwyczajnej sesji rada miasta odrzuciła petycję mieszkańców osiedla Dominiki i skargę na dyrektora Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Przewodniczący rady miasta Zenon Drewa zwołał nadzwyczajną sesję, żeby w ustalonym prawnie terminie samorząd ustosunkował się do petycji jaką złożyła grupa mieszkańców miasta. Inicjatorami złożenia petycji byli mieszkańcy osiedla Dominiki mieszczącego się przy ulicy Grunwaldzkiej. Chcieli oni wprowadzić zmianę zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zmiana dotyczy przeznaczenia pod tereny zielone i rekreacyjne z możliwością wydzielenia kilku miejsc parkingowych. petycja dotyczyła działek, których właścicielem jest miasto i podmiot prywatny. O pomysłach na zagospodarowanie tego terenu informowaliśmy w magazynie Nasz Tczew.

Petycja nie jest pierwszym krokiem w tej sprawie. Wniosek dotyczący wprowadzenia tych zmian zagospodarowaniea przestrzennego został do urzędu złozony w 2017 roku, ale jeszcze nie został rozpatrzony. Zanim radni głosowali głos zabrała przedstawicielka grupy mieszkańców składających petycję.

Petycja została odrzucona. Trzech radnych wstrzymało sie od głosu, pozostali byli za nieuwzględnieniem petycji. Petycja została odrzucona w imię przestrzegania zasad formalnych. Nikt z przedstawicieli władz samorządu na sesji nie wypowiadał sie w kwestiach zasadności przeprowadzenia proponowanych zmian w planie zagospodarowania.
Jednak w opinii komisji rady, którą przedstawiał Maciej Skiberowski, oraz w wypowiedzi przewodniczącego rady Zenona Drewy padło sformułowanie, że wniosek o zmianę zagospodarowania przestrzennego zostanie rozpatrzony w możliwie najszybszym terminie. Wydaje się, że to właśnie sformułowanie usatysfakcjonowało przybyłych na sesję mieszkańców osiedla Dominiki.

Druga uchwała nadzwyczajnej sesji dotyczyła skargi złożonej na dyrektora Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Radni jednogłośnie uznali ją za bezzasadną. Osoba, która podpisała się pod skargą na spotkaniu komisji rady sama przyznała, że za treść skargi nie chce brać odpowiedzialności.

W ostatniej części sesji radny Łukasz Brządkowski zgłosił wniosek o zamontowanie oświetlenia przy ulicy Grunwaldzkiej.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 07:45 – Jak zaistnieć w sporcie

  Spotkanie młodzieży z Arkadiuszem Gardzielewskim - maratończykiem i Mistrzem Polski w biegach na długich dystansach, wychowankiem Sambora Tczew (2015)

 • 08:30 – Spotkanie z Anetą Lewińską

  Promocja książki prof. Anety Lewińskiej w ramach Tygodnia Kociewskiego XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (18 listopada 2019)

 • 09:05 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r - powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (30. stycznia 2016)

 • 09:20 – Puk, puk tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Redaktor Barbara Jackiewicz rozmawia z Krystianem Ostrowskim, autorem książki: School sucks

 • 09:50 – Zjazd Akordeonistów 2014

  Z naszego archiwum. Koncert studentów muzycznej akademii - część gali finałowej kilkudniowej imprezy organizoawanej przez Fundację dla Tczewa

 • 10:55 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 12:45 – Irena Sendlerowa patronką szkoły w Małej Słońcy

  Uroczystość nadania imienia szkole podstawowej w Małej Słońcy z udziałem Janiny Zgrzembskiej, córki patronki placówki Ireny Sendlerowej (8 listopada 2018)

 • 14:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM