Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Radni zatwierdzili kolejną korektę

Na ostatniej sesji rada miasta głosowała nad dziewięcioma uchwałami. Radni zatwierdzili korektę tegorocznego budżetu, zakładającą zwiększenie wydatków miasta o ponad milion złotych.

Ósmą sesję obecnej kadencji rozpoczął od raportu z bieżącej działalności wiceprezydent do spraw gospodarczych Adam Burczyk. Był to początek części sprawozdawczej sesji. Radni przyjęli do wiadomości informacje dotyczące działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w za rok 2018 oraz sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy. Radni zaakceptowali również ocenę zasobów pomocy społecznej. Następnie w kolejnej części sesji głosowali nad dziewięcioma uchwałami.

Odrzucono uchwałę o ustaleniu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy Al. Suchostrzyckiej. Większość uchwał jednogłośnie przyjęto do realizacji. Wśród nich były dwie ustalające zasady świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Dwie uchwały dotyczyły korekty tegorocznego budzetu. Zakłada ona, że dochody budżetu miasta będa większe o 310 tys. zł, zaś wydatki o nieco ponad 1 mln zł. Wśród dodatkowych wydatków znalazły się środki m.in. na: na budowę oświetlenia przy Ks. Młyńskiego. Dzięki korekcie – zostanie wykonany kompleksowy remont mogiły zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 r. na terenie cmentarza parafialnego przy ul. 30 Stycznia.

Zabezpieczono również pieniądze na promocję miasta w filmie fabularnym w reżyserii Michała Milowicza i Kacpra Anuszewskiego. W części poświęconej wnioskom i interpelacjom składali je radni: Roman Kucharski, Iwona Nitza, Józef Cichon i Łukasz Brządkowski.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 11:30 w kościele św. Małgorzaty w Bzowie koło Warlubia

 • 19:00 – ZWiK - nowocześnie o wodzie i ściekach

  Program na temat Zakładu Wodociągów i Kanalizacji (2019)

 • 19:05 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Tu stacja Tczew: Olaf Lubaszenko

  Aktor Olaf Lubaszenko na antenie Radia Tczew 100,8 FM opowiada o kręconym w Tczewie filmie pt. "Futro z misia"

 • 19:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu