Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ratownictwo medyczne już w szpitalu

Od pierwszego kwietnia świadczenie usług ratownictwa medycznego przejęła Spółka Szpitale Tczewskie.

To już ostatni dzwonek na domknięcie spraw związanych z przejęciem w kwietniu ratownictwa medycznego przez tczewski szpital. Informację na ten temat przekazał radnym wiceprzewodniczący rady Witold Sosnowski podczas ostatniej sesji powiatu.

Jeszcze wcześniej, bo w styczniu Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich mówił, że największym wyzwaniem i to na czym się obecnie skupiała placówka były przygotowania do ratownictwa medycznego, które zgodnie z ustawą lecznica musi przejąć od kwietnia tego roku.

Zmiana ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym mówi, (…) że umowy na wykonywanie zadań zespołów ratownictwa medycznego – karetek z obsadą – będą powierzane wyłącznie podmiotom leczniczym w formie samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jednostek budżetowych i spółek kapitałowych z co najmniej większościowym udziałem skarbu państwa lub jednostki samorządu terytorialnego(…), czyli takim placówkom jak szpital w Tczewie, którego właścicielem powyżej 51 procent jest samorząd powiatu.
Jednak dwa miesiące temu nie było jeszcze odpowiedniej dokumentacji i aktów prawnych, które pozwoliłyby na rozpoczęcie procedury przekazania tego ratownictwa do szpitali tczewskich – mówił wówczas Maciej Bieliński. Jak sytuacja się obecnie przedstawia? Są już wszystkie wymagane dokumenty, by wykonywać usługi ratownictwa medycznego – poinformował prezes Szpitali Tczewskich.

Czy placówka jest sprzętowo i transportowo przygotowana do realizacji działań w ramach ratownictwa medycznego? W styczniu Maciej Bieliński przekonywał, że tak.

Ale, to nie jedyny powód przejęcia przez szpital w Tczewie ratownictwa medycznego. Od listopada 2015 roku to karetki Falcka wyjeżdżały do pacjentów, do których wcześniej jeździły ambulanse szpitalne…

Dodajmy, że podmiotem, który startował do konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jest Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Gdańsk – Szpitale Tczewskie będą podwykonawcą. Kontrakt ma obowiązywać do końca 2020 roku.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 07:45 – Jak zaistnieć w sporcie

  Spotkanie młodzieży z Arkadiuszem Gardzielewskim - maratończykiem i Mistrzem Polski w biegach na długich dystansach, wychowankiem Sambora Tczew (2015)

 • 08:30 – Spotkanie z Anetą Lewińską

  Promocja książki prof. Anety Lewińskiej w ramach Tygodnia Kociewskiego XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (18 listopada 2019)

 • 09:05 – Powitanie Błękitnej Armii

  Inscenizacja wydarzeń z 1920 r - powrotu Tczewa do Polski. Powitanie generała Hallera i jego żołnierzy na rynku Starego Miasta (30. stycznia 2016)

 • 09:20 – Puk, puk tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Redaktor Barbara Jackiewicz rozmawia z Krystianem Ostrowskim, autorem książki: School sucks

 • 09:50 – Zjazd Akordeonistów 2014

  Z naszego archiwum. Koncert studentów muzycznej akademii - część gali finałowej kilkudniowej imprezy organizoawanej przez Fundację dla Tczewa

 • 10:55 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 7 lipca 2020 r.)

 • 12:45 – Irena Sendlerowa patronką szkoły w Małej Słońcy

  Uroczystość nadania imienia szkole podstawowej w Małej Słońcy z udziałem Janiny Zgrzembskiej, córki patronki placówki Ireny Sendlerowej (8 listopada 2018)

 • 14:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 – Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 2015

  Z naszego archiwum. Relacja z imprezy integracyjnej na placu Hallera (2015)

 • 18:10 – Z gitarą przez świat

  Wizyta Jacka Jędrzejaka, podróżnika, członka zespołu Big Cyc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie. W czasie spotkania muzyk zaprezentował relacje z wielu podróży (21 lutego 2017)

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:35 – In Memoriam 2015. Konkurs - część 1

  Z naszego archiwum. Festiwalowy X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego - część 1

 • 20:50 – Bitwa o Tczew 2018

  Inscenizacja bitwy z 1807 roku pomiędzy wojskami pruskimi a napoleońskimi (22 lutego 2018 r.)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1800). Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:35 – II Tczewski Festiwal Gitarowy

  Część gali finałowej. Koncert laureatów (2017)

 • 22:45 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM