Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Warsztatowa SSP 2
Nasz Tczew

Fatalny dojazd do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2

Niedawno w Naszym Tczewie można było obejrzeć materiał o dostępie do Sportowej Szkoły Podstawowej numer dwa w kontekście przebudowy schodów oraz ograniczenia wjazdu poprzez szlaban od strony ulicy Gdańskiej. Widzowie Tetki przy okazji zwrócili także uwagę na fatalne i niebezpieczne warunki dojazdu do szkoły od strony ulicy Warsztatowej.

Blisko siedem lat temu zrealizowaliśmy w Naszym Tczewie materiał interwencyjny na prośbę naszych widzów na temat fatalnych warunków dojazdu do Sportowej Szkoły Podstawowej numer 2 od strony ulicy Warsztatowej. Niestety od tamtego czasu w tym kontekście nic się nie zmieniło.

Są za to dodatkowe okoliczności, powodujące, że z dojazdu właśnie ulicą Warsztatową zmuszonych jest korzystać dużo więcej rodziców i dzieci niż kiedyś. Wjazd od strony ulicy Gdańskiej został ograniczony szlabanem. Poza tym oficjalnie wchodzic do szkoły można tylko wejściem od strony przebudowanych schodów, czyli od ulicy Warsztatowej. Wejście od strony boiska jest zamknięte. Z tym właśnie problemem zwrócili się do naszej redakcji widzowie i o rozwiązanie tego problemu zapytaliśmy Mirosława Pobłockiego w programie „Pytania do Prezydenta”.

Potrzebę rozwiązania problemu widzi też dyrektor SSP 2 Robert Kraska, który ma świadomość, że dojazd do szkoły od strony ulicy Warsztatowej powinien zostać zmodyfikowany.