Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pomorska remont
Nasz Tczew

Ruszył remont ulicy Pomorskiej

Miejski Zarząd Dróg informuje, że rozpoczęła się przebudowa odcinka ulicy Pomorskiej przy dworcu PKP w Tczewie. Remontowana część drogi jest nieprzejezdna. Zakończyła się wymiana nawierzchni na części ulicy Kwiatowej. Jeszcze w tym tygodniu ulica zostanie przywrócona do ruchu kołowego.

Firma Roka ze Starogardu Gdańskiego rozpoczęła przebudowę odcinka ulicy Pomorskiej łączącej dworzec PKP z niedawno wybudowanym wiaduktem, gdzie ma być zbudowana droga rowerowa. Właśnie na drogę dla niechronionych użytkowników ruchu, czyli rowerzystów, można było otrzymać dofinansowanie. Władze Tczewa zdecydowały się nie tylko na budowę drogi rowerowej, ale na remont kompleksowy w całej szerokości tego odcinka ulicy Pomorskiej. Koszt tego zadania wynosi blisko 970 tysięcy złotych. O organizacji ruchu w trakcie remontu i terminie wykonania zadania powiedział nam kierownik miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.


Na ostatnim etapie prac jest remont ulicy Kwiatowej, który również uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. Tu wymieniono nawierzchnię na blisko 400-metrowym odcinku drogi. Wykorzystano wielkoformatowe płyty betonowe. Przejazd ulicą Kwiatową jeszcze jest zamknięty, ale ruch kołowy może być przywrócony już za kilka dni.