Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Na największym skrzyżowaniu będzie bezpieczniej
Nasz Tczew

Na największym skrzyżowaniu będzie bezpieczniej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała małe, dodatkowe sygnalizatory na skrzyżowaniu alei Solidarności z ulicami Wojska Polskiego i Jagiellońskiej. To efekt wielu kolizji, do których dochodziło w tym miejscu kilka miesięcy temu. Zarządca drogi krajowej ma nadzieję, że dzięki dodatkowej sygnalizacji kierowcy unikną stłuczek.

Między październikiem 2021 roku a styczniem na największym tczewskim skrzyżowaniu kilkukrotnie dochodziło do stłuczek. Mimo że oznakowanie i sygnalizacja na pl. Jana Pawła II wydają się być czytelne, to jednak zdarzali się kierowcy, którzy przez nieuwagę nie zauważali, że po wykonaniu lewoskrętu obowiązuje ich światło czerwone. W kolizjach uczestniczyły nie tylko auta osobowe, ale także pługopiaskarka. Po serii stłuczek zarządca drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przyjrzała się temu miejscu i wyciągnęła wnioski.

Dopytaliśmy GDDKiA, jaki może być powód, że do serii niebezpiecznych stłuczek dochodziło tylko w okresie jesienno-zimowym.