Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Rodzinny piknik na Górkach

W sobotę na osiedlu Witosa mieszkańcy naszego miasta podziwiali uroki tego osiedla podczas Rodzinnej Majówki na Górkach. Mimo niesprzyjającej pogody na skwer 750-lecia Tczewa przybyło mnóstwo osób, a przygotowano dla nich wiele atrakcji.

Rodzinna Majówce na Górkach weszła już na stałe do miejskiego kalendrarza imprez. W organizację zaangażowani są urząd miejski, stowarzyszenie Górki, Stowarzyszenie Gospodarcze „Kociewie”. W zamierzeniu oragnizatorów jest nie tylko przygotowanie ciekawej oferty dla całych rodzin, zwłaszcza dzieci, ale też ukazanie znakomitej infrastruktury rekreacyjno-sportowej jaka jest na skwerze 750-lecia Tczewa.

Z powodu ulewnego deszczu, impreza rozpoczęła się z małym poślizgiem, ale atrakcji nie brakowało aż do późnego wieczora. Dzieci szybko opanowały przygotowaną przez Urząd Miejski tzw. strefę malucha, czyli bezpieczny plac zabaw z licznymi atrakcjami. Kolejka chętnych ustawiała się do malowania buziek i zaplatania warkoczy.

Na starszych czekała kawa i herbata. Był też słodki poczęstunek i kiełbaska z grilla, żurek i bigos. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz sokolnika oraz rycerskie popisy przygotowane przez Jacentego Ordowskiego i Chorągiew Zaciężną Apis. Tegoroczny festyn majowy to także aktywność sportowa, o którą zadbali członkowie Biegającego Tczewa, przeprowadzając biegi. Powodzeniem cieszyła się strzelnica. Pod okiem ratowników WOPR można było popływać kajakiem po stawku. Dzieci chętnie korzystały z możliwości gier, zabaw i konkursów oraz konnej przejażdżki.

Piknik rodzinny na Górkach trwał do wieczora. W popołudniowej późniejszej cześci imprezy koncertem umilił czas zespół Acoustic Trio.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Relacja z niedzielnej mszy z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Turzu (godz. 11.15)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (14 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 29

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (17 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kuchni

  Rozmowa z szefami lokalnych sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz z prezesem Szpitali Tczewskich na temat organizacji oraz efektów wielkiej społecznej zbiórki pieniędzy (15 stycznia 2020 r.)

 • 20:15 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 1

 • 21:50 – Nocne Balladowanie 2012

  Festiwal Ballads Of Europe na Zamku Królewskim w Niepołomicach - koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz zaproszonych gości - część 2

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM