Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Rodzinny piknik na Górkach

W sobotę na osiedlu Witosa mieszkańcy naszego miasta podziwiali uroki tego osiedla podczas Rodzinnej Majówki na Górkach. Mimo niesprzyjającej pogody na skwer 750-lecia Tczewa przybyło mnóstwo osób, a przygotowano dla nich wiele atrakcji.

Rodzinna Majówce na Górkach weszła już na stałe do miejskiego kalendrarza imprez. W organizację zaangażowani są urząd miejski, stowarzyszenie Górki, Stowarzyszenie Gospodarcze „Kociewie”. W zamierzeniu oragnizatorów jest nie tylko przygotowanie ciekawej oferty dla całych rodzin, zwłaszcza dzieci, ale też ukazanie znakomitej infrastruktury rekreacyjno-sportowej jaka jest na skwerze 750-lecia Tczewa.

Z powodu ulewnego deszczu, impreza rozpoczęła się z małym poślizgiem, ale atrakcji nie brakowało aż do późnego wieczora. Dzieci szybko opanowały przygotowaną przez Urząd Miejski tzw. strefę malucha, czyli bezpieczny plac zabaw z licznymi atrakcjami. Kolejka chętnych ustawiała się do malowania buziek i zaplatania warkoczy.

Na starszych czekała kawa i herbata. Był też słodki poczęstunek i kiełbaska z grilla, żurek i bigos. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz sokolnika oraz rycerskie popisy przygotowane przez Jacentego Ordowskiego i Chorągiew Zaciężną Apis. Tegoroczny festyn majowy to także aktywność sportowa, o którą zadbali członkowie Biegającego Tczewa, przeprowadzając biegi. Powodzeniem cieszyła się strzelnica. Pod okiem ratowników WOPR można było popływać kajakiem po stawku. Dzieci chętnie korzystały z możliwości gier, zabaw i konkursów oraz konnej przejażdżki.

Piknik rodzinny na Górkach trwał do wieczora. W popołudniowej późniejszej cześci imprezy koncertem umilił czas zespół Acoustic Trio.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 07:20 – Raport TV Regio

  Magazyn informacyjny TV Regio - specjalnego kanału polskich lokalnych stacji telewizyjnych (11 sierpnia 2020 r.)

 • 08:00 – II Tczewski Festiwal Gitarowy

  Część gali finałowej. Koncert laureatów (2017)

 • 09:05 – Autodrom Pomorze 2017

  Relacja z otwarcia sezonu motoryzacyjnego na Autodromie Pomorze w Pszczółkach z 14 maja 2017

 • 09:20 – Raport TV Regio

  Magazyn informacyjny TV Regio - specjalnego kanału polskich lokalnych stacji telewizyjnych (11 sierpnia 2020 r.)

 • 10:00 – Puk Puk, tu Book Book

  Magazyn czytelniczy. Rozmowa z pisarzem Konradem Szołajskim, autorem książki "Zlecenie: walka z szatanem" (24 września 2019)

 • 10:50 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

 • 12:20 – Raport TV Regio

  Magazyn informacyjny TV Regio - specjalnego kanału polskich lokalnych stacji telewizyjnych (11 sierpnia 2020 r.)

 • 13:00 – Kociewiacy mówią, tańczą i śpiewają

  Występy utalentowanych Kociewiaków na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w ramach XII Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego (20 listopada 2019)

 • 14:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM