Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Nagrody za piękne balkony i elewacje

Uczestnikom dwudziestego drugiego konkursu na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację budynku, otoczenie” wręczono nagrody. Spotkanie odbyło się w sali obrad urzędu miejskiego.

Konkurs na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację budynku, otoczenie” od lat cieszy się uznaniem tczewian oraz osób ceniących piękno najbliższego otoczenia. Do tegorocznej edycji wpłynęło 31 zgłoszeń: w kategorii budynków wielorodzinnych 21 w tym 15 na najładniejszy balkon i 6 otoczenie oraz 4 – w kategorii budynków jednorodzinnych i 6 – elewacji.

Ukwiecone balkony, zadbane ogródki przydomowe, estetyczne elewacje to zasługa mieszkańców, którzy dbają o swoje najbliższe otoczenie, dzięki czemu przyczyniają się do upiększania Tczewa – podkreślił podczas wręczania w urzędzie miejskim nagród uczestnikom konkursu – Adam Burczyk, wiceprezydent miasta.

Uczestnicy konkursu cieszyli się z otrzymanych nagród i podziękowań. Urząd miejski przygotował na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 48 tys. złotych trafiło do czterech osób, które startowały w kategorii związanej z elewacjami budynków na obszarze starego miasta. Aż dwie nagrody pieniężne otrzymał Stefan Scharmach za elewacje kamienic w dwóch różnych lokalizacjach – przy ul. Krótkiej 10 oraz pl. Piłsudskiego 3. Stefan Scharmach powiedział nam -jaki miał klucz do sukcesu.

Aż pięciu osobom z pośród 15 przyznano pierwsze nagrody w kategorii balkony. Okazuje się, że na balkonie Gertrudy Kosz-Kwiatkowskiej rosną nie tylko kwiaty, ale również warzywa.

Po rozdaniu nagród uczestnikom konkursu Stefan Scharmach wręczył wiceprezydentowi pamiątkowy medal.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – XX Powiatowy Turniej KGW

  Z archiwum TeTki. Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z 2016 r.

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (29 grudnia, godz. 12.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 stycznia 2020 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 30

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (24 stycznia 2020)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. BIO-odpady i obowiązkowa segregacja

  Rozmowa na temat obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych oraz o zmianach, jakie zostały wprowadzone od stycznia 2020 roku, czyli o BIO-odpadach. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Adam Burczyk oraz Marcin Cejer (22 stycznia 2020 r.)

 • 20:20 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 1)

   

 • 21:30 – In Memoriam 2015. Konkurs

  X Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego (cz. 2)

   

 • 22:40 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM