Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Nagrody za piękne balkony i elewacje

Uczestnikom dwudziestego drugiego konkursu na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację budynku, otoczenie” wręczono nagrody. Spotkanie odbyło się w sali obrad urzędu miejskiego.

Konkurs na „Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację budynku, otoczenie” od lat cieszy się uznaniem tczewian oraz osób ceniących piękno najbliższego otoczenia. Do tegorocznej edycji wpłynęło 31 zgłoszeń: w kategorii budynków wielorodzinnych 21 w tym 15 na najładniejszy balkon i 6 otoczenie oraz 4 – w kategorii budynków jednorodzinnych i 6 – elewacji.

Ukwiecone balkony, zadbane ogródki przydomowe, estetyczne elewacje to zasługa mieszkańców, którzy dbają o swoje najbliższe otoczenie, dzięki czemu przyczyniają się do upiększania Tczewa – podkreślił podczas wręczania w urzędzie miejskim nagród uczestnikom konkursu – Adam Burczyk, wiceprezydent miasta.

Uczestnicy konkursu cieszyli się z otrzymanych nagród i podziękowań. Urząd miejski przygotował na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 48 tys. złotych trafiło do czterech osób, które startowały w kategorii związanej z elewacjami budynków na obszarze starego miasta. Aż dwie nagrody pieniężne otrzymał Stefan Scharmach za elewacje kamienic w dwóch różnych lokalizacjach – przy ul. Krótkiej 10 oraz pl. Piłsudskiego 3. Stefan Scharmach powiedział nam -jaki miał klucz do sukcesu.

Aż pięciu osobom z pośród 15 przyznano pierwsze nagrody w kategorii balkony. Okazuje się, że na balkonie Gertrudy Kosz-Kwiatkowskiej rosną nie tylko kwiaty, ale również warzywa.

Po rozdaniu nagród uczestnikom konkursu Stefan Scharmach wręczył wiceprezydentowi pamiątkowy medal.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 17:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 19:50 – Ballady Kingi Rataj

  Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

 • 21:05 – Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach (11 października 2019)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 21:50 – Biblioteczne Spotkania Regionalne. Żuławy

  Z naszego archiwum. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja Aleksandry Paprot o kulturze żuławskiej (19 września 2016 r.)

 • 23:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu