Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sąsiedzi zaskoczeni zajezdnią Gryfa

Zajezdnia autobusowa firmy Gryf znajduje sią na terenie byłej bazy Powiatowego Zarządu Dróg przy ulicy Armii Krajowej. Zaskoczeni i niezadowoleni są mieszkańcy sąsiadujących nieruchomości. Wskazują uciążliwości i apelują do władz miasta o interwencję.

Dawna baza Powiatowego Zarządu Dróg była pustostanem od kilku lat. Starostwu nie udało się ani wydzierżawić, ani sprzedać tej nieruchomości. Znajduje się tu plac oraz budynek z pomieszczeniami biurowymi i hangarem, w którym zmieszczą się duże pojazdy. Wjeżdża się od ulicy Armii Krajowej, obok niedużego centrum handlowego.
Z jednej strony sąsiaduje z bazą Generelnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przy granicy zajezdni jest ciag pieszo-rowerowy i posesje mieszkalne. Wokół dominuje zabudowa mieszkaniowa, najbliżej sa domki jednorodzinne, ale są również budynki wielomieszkaniowe i obiekty usługowe – gabinety medyczne i niepubliczne przedszkole. Bezpośredni sąsiedzi nowej zajezdni sa załamani.

Zajezdnia Gryfa znajduje się w zabudowie mieszkaniowo-usługowej. Poprzednie lokalizacje baz autobusów były w miejscach oddalonych od budynków mieszkalnych – na przykład w ulicy Kwiatowej, gdzie stacjonuje Meteor są nieruchomości usługowe i gospodarcze.
Mirosław Augustyn w programie Pytania do Starosty powiedział, że umowa z Gryfem na dzierżawę ma obowiązywać przez dwa lata.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM