Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wiadukt gotowy
Nasz Tczew

Nowy wiadukt nad torami gotowy

Nowy wiadukt nad torami w okolicy dworca PKP jest gotowy. Jeszcze około dwa tygodnie mogą trwać procedury odbiorowe. W ostatnich dniach lipca zostanie oddany do użytku.

Wykonawca przebudowy wiaduktu w okolicy tczewskiego dworca PKP zakończył prace. Zadanie polegające na rozbiórce starego wiaduktu, wybudowaniu nowego, a także przebudowie ulic przyległych do obiektu wykonywała firma Strabag. To najkosztowniejsza drogowa inwestycja miejska ostatnich lat. Po procedurze przetargowej przedstawiciel zamawiającego, czyli dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, podpisał umowę opiewającą na ponad 21 milionów złotych. Zadanie zostało dofinansowane z programu rządowego Polski Ład. Zakończenie prac potwierdza kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny.

Procedury odbiorowe mogą potrwać jeszcze około dwóch tygodni, co oznacza, że z wiaduktu prawdopodobnie będzie można korzystać w ostatnich dniach lipca.

Kierownik Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Górny przypomniał dlaczego konieczna była właśnie ta inwestycja i zwraca uwagę na to, że nowy wiadukt jest posadowiony wyżej od poprzedniego, co widoczne jest zwłaszcza w przebiegu chodnika w ciągu ulicy Kolejowej.

Ruch kołowy w ulicy Kolejowej został przywrócony bezwahadłowo w ubiegłym tygodniu. Dwa tygodnie wcześniej wykonawca zlikwidował tymczasową drogę poprowadzoną przez boisko treningowe.