Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sprawa prezydenta wciąż bez rozstrzygnięcia

W piątek w Sądzie Rejonowym w Malborku odbyła się kolejna rozprawa z udziałem prezydenta Tczewa oskarżonego o przekroczenie uprawnień i złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Posiedzenie trwało zaledwie kilka minut i wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie wygłoszono na nim mów końcowych.

Przypomnijmy, że według prokuratury prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki miał w 2015 roku przekazać na cele procesowe nagranie z miejskiego monitoringu osobom do tego nieuprawnionym z pominięciem policji. Na nagraniu miała być widoczna osoba rozklejająca prześmiewcze plakaty z wizerunkiem prezesów miejskich spółek i Pobłockiego w roli św. Mikołaja. Prezydent i prezesi wytoczyli proces domniemanym inicjatorom akcji plakatowej i jako dowodu użyli nagrania z miejskiego monitoringu.

Podczas piątkowego, zaledwie kilkuminutowego posiedzenia, zarówno obrończyni prezydenta, jak i oskarżyciel posiłkowy byli przygotowani, aby wygłosić mowy końcowe. Plany te pokrzyżowała im prokurator Barbara Iwanowska. Zaledwie dwa dni przed piątkowym terminem złożyła ona wniosek, aby dołączyć do akt sprawy dokument będący porozumieniem między Strażą Miejską w Tczewie a policją w sprawie zasad funkcjonowania i prowadzenia monitoringu.

Wniosku prokuratury nie poparła ani obrończyni prezydenta Joanna Grodzicka ani oskarżyciel posiłkowy. Uznali oni, że nie ma potrzeby, aby w ten sposób przedłużać proces. Mimo to sędzia Bartosz Bystrek przychylił się do wniosku prokuratury i wyznaczył kolejny termin rozprawy na wtorek 16 lipca. Posiedzenie odbędzie się tydzień po ogłoszeniu wyroku w innej sprawie związanej z tzw. aferą plakatową, która toczy się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. W tamtym procesie w pierwszej instancji skazano byłego radnego miejskiego oraz oskarżyciela posiłkowego występującego przed Sądem Rejonowym w Malborku. Przypomnijmy, że zostali oni nieprawomocnie uznani za winnych publicznego znieważenia i pomówienia prezydenta Tczewa oraz prezesów miejskich spółek.

Zapytaliśmy prokurator Iwanowską czy można liczyć na to, że na kolejnym posiedzeniu 16 lipca będą wygłoszone mowy końcowe.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 19 lipca 2019)

 • 17:50 – Wieczór wspomnień o Romanie Landowskim

  Poetycki wieczór wspomnień o Romanie Landowskim. "Gdyby nie Roman Landowski" . Fabryka Sztuk (sierpień 2012)

   

   

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 19:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 21:10 – Prawdziwy Dziadek

  Reportaż o budowaniu rodzinnych więzi. Dziadek Emil z wnukiem Oliwierem, pomimo wielu przeciwności, znaleźli pasję - nagrywają bajki

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 21:50 – Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu