Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sprawozdania i pytania na sesji

We wtorek obradowała rada powiatu. Na szóstej sesji obecnej kadencji poruszano sprawy bezpieczeństwa, profilaktyki i finansowania edukacji w naszym powiecie.

Zanim rozpoczęła się sesja starosta Mirosław Augustyn i przewodniczący Rady Powiatu – Marek Modrzejewski złożyli pogratulowali Patrykowi Chmieleckiemu, uczniowi Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie zdobycia trzeciego miejsca w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej.

W pierwszej części sesji radni mieli okazję zadawać pytania dotyczące przełożonego przez zarząd powiatu sprawozdania z bieżącej działalności w ostatnim miesiącu. Na pytania Barbary Kamińskiej odpowiadali starosta Mirosław Augustyn i wicestarosta Piotr Cymanowski. Informacje o odpowiedziach na interpelacje zgłoszone na poprzedniej sesji przekazała radnym Alicja Gajewska.

Radni mieli wiele uwag dotyczących sprawozdań o bezpieczeństwie i zagrożeniach złożonych przez powiatowe komendy policji i państwowej straży pożarnej. Na pytania i szereg zastrzeżeń Alicji Gajewskiej, Piotra Łagi, Jana Kulasa i Adama Kucharka i Stanisława Smolińskiego odpowiadał komendant powiatowy policji Dariusz Krasula. Kontrowersje wzbudził temat braku porozumienia między tczewską policją a szpitalem w Tczewie w kwestii prowadzenia badań i świadczeń osobom nietrzeźwym zatrzymanym przez policję. W godzinach nocnych i w dni wolne od pracy tczewscy policjanci w przypadku takich interwencji muszą współpracować ze szpitalem w Starogardzie Gdańskim. Do dyspozycji radnych był również komendant powiatowy PSP Andrzej Mróz.

Na sesji była również dyskusja na temat raportu z realizacji „Programu Ochrony Środowiska” Raport przygotowała firma GreenKey, a jej przedstawiciel Kamil Nabagło wyjaśniał wątpliwości. Sprawozdanie z realizacji programów polityki zdrowotnej przedstawiła radnym Alicja Szczepińska-Mian Naczelnik Wydziału Zdrowia Spraw Społecznych i PFRON.

Na sesji rada przyjęła do realizacji cztery uchwały. Jedna z nich dotyczyła korekty budzetu powiatu – była konieczna, poniewaz została zmniejszona subwencja rzadowa na edukację w powiecie tczewskim. Radni podobnie jak na poprzedniej sesji – złożyli sporo wniosków i interpelacji. Zabrali głos Alicja Gajewska, Jiri Studeny, Tomasz Kotlenga, Barbara Kamińska i Tomasz Kajzer. W ostatniej części sesji wróciła dyskusja na temat wysokości subwencji na edukację. Wiceprzewodniczący rady Witold Sosnowski w tej części przekazał jeszcze informacje tym, że od kwietnia tczewski szpital przejmie zadanie świadczenia usług ratownictwa medycznego w naszym powiecie.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – III Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  Relacja z trzeciego rajdu rowerowego po Kociewiu i Powiślu, który odbył się 22-23 lipca 2017 r.

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Msza święta odprawiana 25 sierpnia w kościele św. Maksymiliana Kolbego na osiedlu Staszica (godz. 9.30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Nie ma większej miłości

  Spektakl teatralny w Centrum Kultury i Sztuki. Dramat biograficzny o życiu Świętego Maksymiliana Kolbego w wykonaniu Nieformalnej Grupy Teatralnej działającej przy parafii świętego Józefa

 • 20:30 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu