Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Sprawozdania na lutowej sesji

W czwartek odbyła się sesja rady miasta. W sprawozdaniu z bieżącej działalności prezydent Mirosław Pobłocki najwięcej uwagi poświęcił inwestycjom. Radni przyjęli do realizacji sześć uchwał.

Była to siedemnasta sesja obecnej kadencji rady miasta. Charakter obrad był w większości informacyjny i sprawozdawczy. Sesję rozpoczęło wspomnienie obchodów 100 lecia powrotu Tczewa do polski poprzez pokazanie materiału filmowego z tego wydarzenia.
Najpierw o działalności bieżącej władz miasta i poszczególnych wydziałów czy jednostek mówił prezydent Mirosław Pobłocki.

Było to długie sprawozdanie. Prezydent dużo uwagi poświęcił inwestycjom. Przekazał również informacje o projektach metropolitalnych czy wojewódzkich. Mówił o możliwym terminie powrotu do Tczewa rowerów publicznych Mevo, także tłumaczył sprawy związane z propozycją biletu metropolitalnego. Odpowiadał na pytania radnych dotyczące inwestycji rewitalizacyjnej na osiedlu Zatorze, komunikacji miejskiej i pojawiających się nieprzyjemnych zapachów.

Następnie omawiano raport z realizacji programów przyznawania stypendiów socjalnych, radni przyjęli informacje o działaniach komisji stałych rady. Głosowali nad sześcioma uchwałami wszystkie przyjęto do realizacji. W części poświęconej wnioskom i interpelacją głos zabrali Michał Ciesielski, Marcin Kussowski, Roman Kucharski, Łukasz Brządkowski i Kazimierz Ickiewicz.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:45 – Niech Żyje Ogród, odcinek 10

  Magazyn ogrodniczy. Odcinek o pielęgnacji bylin

 • 17:50 – Magazyn Abonenta TVK Telkab

  Informacje Telewizji Kablowej Telkab o nowościach i zmianach ważnych dla abonentów oraz ciekawostkach dostępnych w sieci TVK (czerwiec 2020)

 • 18:00 – Msza Święta

  PREMIERA! Retransmisja uroczystej okolicznościowej mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego (07 czerwca, godz. 09:30)

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:25 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (2 czerwca 2020 r.)

 • 19:50 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie z 1 czerwca 2020)

 • 20:00 – Pytania do Starosty

  Starosta tczewski Mirosław Augustyn w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (wydanie z 2 czerwca 2020 r.)

 • 20:30 – Matura 1995 i 1996

  Z naszego archiwum: Matura 1995 i 1996. Zobacz relację sprzed 25 lat, jak wyglądały egzaminy maturalne w tczewskich szkołach.

 • 21:05 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM