Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Starosta tczewski walczy z problemami

Latem tczewskie starostwo borykało się z dwoma problemami: niedziałającym Terenowym Punktem Paszportowym oraz z długimi kolejkami w Wydziale Komunikacji. Po kilku tygodniach sprawdzamy, czy sytuacja się poprawiła.

Przypomnijmy, że Terenowy Punkt Paszportowy w Tczewie jest zamknięty od początku maja. W efekcie mieszkańcy powiatu tczewskiego muszą jeździć po odbiór tego dokumentu do Gdańska. Powodem zamknięcia była przedłużająca się nieobecność jedynego pracownika. Za działalność tej jednostki odpowiadał Pomorski Urząd Wojewódzki, jednak tczewskie starostwo postanowiło odciążyć w tym zakresie wojewodę. Prawdopodobnie już na początku października tczewianie będą mogli korzystać z nowego Biura Paszportowego.

Dużym problemem, o którym latem mówiły media w całej Polsce, były długie kolejki do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg spowodowane zwolnieniami lekarskimi oraz urlopami pracowników. Aby np. zarejestrować auto, niektórzy mieszkańcy ustawiali się w kolejce już o 3 lub 4 rano, mimo że urząd jest czynny od 7:30. W połowie lipca starostwo wprowadziło nowe rozwiązanie – rejestracja pojazdów odbywa się ze wskazaniem określonego terminu wizyty. Choć starosta deklaruje, że długich kolejek już nie ma, to osoby, które chciały zarejestrować samochód w czasie wakacji, muszą poczekać na swoją kolej wiele tygodni.

W przyszłości w Wydziale Komunikacji powróci opcja rejestracji terminu wizyty przez telefon i internet.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 17:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 19:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 19:50 – Ballady Kingi Rataj

  Z naszego archiwum. Koncert w ramach festiwalu Ballads Of Europe 2011 na dziedzińcu zamku królewskiego w Niepołomicach

 • 21:05 – Historia Mostów Tczewskich

  Szczegółowe opracowanie historii Mostów Tczewskich w formie graficznej i fotograficznej oparte na literaturze oraz archiwalnych dokumentach (11 października 2019)

 • 21:20 – Programy informacyjne TV TeTka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1618), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy?, Sportowa TeTka Aktualności (719) i Pogoda

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (14 października 2019)

 • 21:50 – Biblioteczne Spotkania Regionalne. Żuławy

  Z naszego archiwum. Spotkanie z cyklu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Prelekcja Aleksandry Paprot o kulturze żuławskiej (19 września 2016 r.)

 • 23:15 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu