Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ponad sto tysięcy od tczewian

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W poprzedniej edycji Tczewskim wolontariuszom udało się zebrać ponad 110 000 zł. Czy w tym roku udało się pobić rekord?

Tczew po raz kolejny dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla „dzieci małych i bez focha”. W naszym mieście działały dwa sztaby – 155 osób działających z Maciejem Szulce na czele, oraz blisko stu harcerzy dowodzonych przez Grzegorza Oszmanę. Łącznie ponad dwustu pięćdziesięciu pięciu wolontariuszy. Oba sztaby osiągnęły bardzo dobry wynik.

Nie małą sumę udało się zebrać sztabowi harcerskiemu na poprzedniej edycji.

W Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie w ramach finału WOŚP odbyły się różnorodne koncerty, m.in. wystąpił Guzior, Fanatic, Bayera czy też Białas & Lanek. Odbyły się także liczne licytacje i loterie fantowe oraz wiele innych atrakcji. Dzięki temu Sztab Macieja Szulce uzbierał około 64 tysiące złotych. Była to niższa suma w porównaniu z zeszłoroczną. Na poprzednim finale Sztab Macieja Szulce zebrał ponad 77 tysięcy złotych.

W sumie oba sztaby w Tczewie zebrały około 105 tysięcy złotych. Na poprzednim finale Tczewskim wolontariuszom udało się zebrać ponad 110 tysięcy złotych.

W tym roku naszym powiecie zebrano blisko 290 tysięcy złotych. Kwota deklarowana 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi ponad 92 miliony złotych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 17:40 – Dni Ziemi Tczewskiej 2015

  Z naszego archiwum. Impreza plenerowa na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 7.45 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (21 maja 2019 r.)

 • 19:40 – Temat Tygodnia. Pierwsza pomoc

  Redaktor Sylwia Leszka, wraz z ratownikiem Tomaszem Korowajem oraz Zbigniewem Rzepką ze straży pożarnej, będzie rozmawiała o zasadach udzielania pierwszej pomocy

 • 20:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu