Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Ponad sto tysięcy od tczewian

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W poprzedniej edycji Tczewskim wolontariuszom udało się zebrać ponad 110 000 zł. Czy w tym roku udało się pobić rekord?

Tczew po raz kolejny dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali datki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla „dzieci małych i bez focha”. W naszym mieście działały dwa sztaby – 155 osób działających z Maciejem Szulce na czele, oraz blisko stu harcerzy dowodzonych przez Grzegorza Oszmanę. Łącznie ponad dwustu pięćdziesięciu pięciu wolontariuszy. Oba sztaby osiągnęły bardzo dobry wynik.

Nie małą sumę udało się zebrać sztabowi harcerskiemu na poprzedniej edycji.

W Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie w ramach finału WOŚP odbyły się różnorodne koncerty, m.in. wystąpił Guzior, Fanatic, Bayera czy też Białas & Lanek. Odbyły się także liczne licytacje i loterie fantowe oraz wiele innych atrakcji. Dzięki temu Sztab Macieja Szulce uzbierał około 64 tysiące złotych. Była to niższa suma w porównaniu z zeszłoroczną. Na poprzednim finale Sztab Macieja Szulce zebrał ponad 77 tysięcy złotych.

W sumie oba sztaby w Tczewie zebrały około 105 tysięcy złotych. Na poprzednim finale Tczewskim wolontariuszom udało się zebrać ponad 110 tysięcy złotych.

W tym roku naszym powiecie zebrano blisko 290 tysięcy złotych. Kwota deklarowana 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wynosi ponad 92 miliony złotych.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  PREMIERA! Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 17:40 – Graminator

  PREMIERA! Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki, premiery, a także projekty niezależne, ukryte perełki oraz tytuły retro (wydanie 19 lipca 2019)

 • 17:50 – Wieczór wspomnień o Romanie Landowskim

  Poetycki wieczór wspomnień o Romanie Landowskim. "Gdyby nie Roman Landowski" . Fabryka Sztuk (sierpień 2012)

   

   

 • 19:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 19:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 19:50 – Profesor Jan Strelau w MBP

  Spotkanie z pochodzącym z Tczewa znanym naukowcem-psychologiem w siedzibie głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie z 5. września 2015 r.

 • 21:10 – Prawdziwy Dziadek

  Reportaż o budowaniu rodzinnych więzi. Dziadek Emil z wnukiem Oliwierem, pomimo wielu przeciwności, znaleźli pasję - nagrywają bajki

 • 21:20 – Programy informacyjne TV Tetka

  Nasz Tczew - wiadomości lokalne (1582), Informator Kulturalny - co, gdzie, kiedy? Pogoda - prognoza na najbliższą dobę

 • 21:40 – Graminator

  Program o grach wideo. Najświeższe informacje, ciekawostki i premiery (19 sierpnia 2019)

 • 21:50 – Ballads Of Europe 2009. Wieczór angielski

  Z naszego archiwum. Koncert pieśni angielskich w wykonaniu Jarka Ziętka z zespołem, Dzidki Muzolf z zespołem i Apolinarego Polka na festiwalu ballady w Niepołomicach

 • 23:10 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu