Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Finał 27 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy też w Tczewie
Nasz Tczew

Tczewska orkiestra czerwonych serc

W Tczewie ponad dwustu czterdziestu wolontariuszy z dwóch sztabów zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy w ramach 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie z kwesty i licytacji w naszym mieście zebrano blisko 85 tysięcy złotych. Finałowi towarzyszyło kilka imprez – głównie koncerty z udziałem wielu wykonawców.

W Tczewie datki na zakup sprzętu specjalistycznego dla „dzieci małych i bez focha” zbierały dwa sztaby – około 140 osób działających z Maciejem Szulce na czele, oraz blisko stu harcerzy dowodzonych przez Grzegorza Oszmanę – łącznie ponad dwustu czterdziestu wolontariuszy.

Pieniądze zbierano także przy tczewskich kościołach. Pomimo śniegu i niskiej temperatury, osoby z puszkami dzielnie przyjmowały datki.

W Tczewie w ramach finału WOŚP miało miejsce kilka imprez towarzyszących, na których gromadzili się mieszkańcy miasta, by wesprzeć orkiestrę czerwonych serc

W Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się różnorodne koncerty, m.in. wystąpił Guzior, Fanatic, Bayera czy też Białas & Lanek. Goście również mogli skorzystać z fotobudki czy wziąć udział w licznych licytacjach i loterii fantowej. Każdy mógł wesprzeć fundację Jurka Owsiaka poprzez zakup chociażby ciasta, kawy czy hot-doga.

Poza pieniędzmi, można było też pomóc, oddając krew na szpik kostny.

Impreza w Centrum Kultury i Sztuki miała charakter rodzinny. Na scenie występowały głównie dzieci i młodzież z sekcji artystycznych CKiS. Łącznie trwające ponad trzy godziny występy oglądało bardzo dużo osób, w szczególności rodzice i znajomi młodych muzyków.
Zaczęli wokaliści – soliści, a po nich widowisko kontynuowali przedstawiciele z sekcji hip-hopowej oraz pasjonaci tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Nie zabrakło również popisów baletowych.

Byli też młodzi adepci z sekcji instrumentalnych – na przykład perkusiści. Pojawił się także chór dziecięco-młodzieżowy Passionatka, którego wokaliści w kuluarach otrzymali okolicznościowy tort. Pokazy sekcji na scenie głównej zwieńczył występ chóru Passionata. W imprezę w gmachu CKiS włączyły się inne miejskie placówki. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji prowadziło zajęcia „ZUMBA KIDS”, Fabryka Sztuk warsztaty plastyczne, a Miejska Biblioteka Publiczna zainteresowała dzieci lekturą książek. Głównym punktem zajęć w Klubie Muzycznym było czytanie wiersza „Na straganie” przez parę dyrektorów Joannę Grabowską i Krzysztofa Kordę.

W Warsztatowej Cafe odbył się koncert zespołów rockowych i alternatywnych. Wystąpiły trzy formacje: Czarne Kwiaty, Chałturka i Piwnica.