Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Strażackie pokazy i zawody na pikniku

W piątek 3-go maja starostwo zorganizowało piknik strażacki z udziałem strażaków z państwowej powiatowej komendy i ochotniczych jednostek naszego powiatu. Na bulwarze nadwiślańskim odbyły się zawody strażackie, pokazy i koncert. Cześć jednostek w trakcie festynu musiała wyjechać do akcji gaszenia pożaru w Knybawie.

To już po raz czwarty ratownicy z jednostek naszego powiatu na rodzinnym festynie rywalizowali w turnieju i pokazali jakim dysponują sprzętem.
Piknik był kontynuacją obchodów święta konstytucji 3-go maja, które organizowało starostwo powiatowe. Zanim rozpoczął się festyn ulicami miasta przejechało blisko 20 wozów strażackich z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Strazy Pożarnej.

Na bulwarze można było je podziwiać, a nawet więcej – wchodzić do nich, włączać syreny… Piknik w zamierzeniu starosty miał też integrować strażaków, a mieszkańcom pokazać, że nie tylko gasza oni pożary, ale to obecnie to wyspecjalizowana służba ratownicza.

W przeddzień międzynarodowego dnia strażaka na bulwarze odbył się turniej, w którym rywalizowało pięć drużyn reprezentujących jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych naszego powiatu. Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej brygadier Andrzej Mróz podkreślił, że nie rywalizacja a wspólna zabawa była najważniejsza i integracja rodzinna.

Na festynie odbyły się specjalne pokazy przygotowane przez strażaków. Prezentowano sprzęt i makiety płonących mieszkań czy budynków, na których pokazywano jak rozprzestrzenia się ogień i jak należy temu zapobiegać. Dla przybyłych na bulwar przygotowano nie tylko strażackie atrakcje. Był poczęstunek, pokazy latawcowe i muzyka. Najpierw na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Tczewie pod dyrekcją Radosława Kornasa.
Potem zaprezentowała się Młodzieżowa Strażacka Orkiestra Dęta ze Świekatowa kierowana przez kapelmistrza Tadeusza Kostańskiego
Ciemne chmury starała się przegnać popowymi piosenkami utalentowana wokalistka wywodzącą się ze Śląskiej sceny rozrywkowej – Michalina Starosta.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu