Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Stypendia i wyprawki szkolne

Urząd miasta przygotował środki na wypłatę stypendiów oraz wyprawek szkolnych. Warunkiem otrzymania tej formy pomocy jest złożenie wniosku – informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowa ratusza.

Rok szkolny już się zaczął a więc uczniowie, którzy chcą otrzymać stypendium, bądź wyprawkę szkolną muszą złożyć wniosek. Kto

Małgorzata Mykowska, wyjaśnia w jaki sposób będą stypendia przyznawane i na co one mogą być przeznaczone.

Z tej formy pomocy może skorzystać kilkuset uczniów, podobnie jak w minionym roku szkolnym.

W tym roku na stypendia szkolne w budżecie miasta zarezerwowano 519 tys. zł, z tego 347 tys. zostało już wykorzystane. Pozostała kwota może zostanie wypłacona do końca grudnia. A środki na stypendia od stycznia do czerwca będą zabezpieczone w nowym budżecie na 2020 rok. 20 procent kwoty stypendium finansuje bezpośrednio samorząd, pozostała część to dotacja rządowa.

Ponadto 10 września minie termin składania wniosków w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Rodzice ucznia, prawni opiekunowie. rodzice zastępczy, muszą złożyć wniosek oraz kserokopie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

 • 17:20 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 17:45 – Kociewie - kraina wśród lasów, jezior i rzek

  Z naszego archiwum. Program o walorach Kociewia z 2004 roku

 • 18:00 – Msza święta

  PREMIERA! Niedzielna msza święta z godz. 9:30 w kościele św. Józefa w Tczewie

 • 19:00 – Przegląd Tygodnia

  Najważniejsze wydarzenia tygodnia w pigułce - wybrane materiały z ostatnich magazynów Nasz Tczew. Informator Kulturalny i Pogoda

 • 19:20 – Pytania do Prezydenta

  Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki w naszym studiu odpowiada na pytania widzów TV TeTka i redaktora Krzysztofa Repińskiego (10 września 2019 r.)

 • 19:40 – Nie ma mowy! Odcinek 15

  Magazyn językowy. Sylwia Leszka podpowiada, jak radzić sobie z pułapkami polszczyzny - uświadamia i wyjaśnia (13 września 2019)

 • 19:45 – Temat Tygodnia. Rodzinne Ogrody Działkowe

  Rozmowa na temat rodzinnych ogrodów działkowych, sposobu na zdrowe i aktywne spędzanie czasu. Gośćmi Urszuli Niewiarowskiej są Henryk Drewa, Marian Okapiec oraz Tomasz Baniecki (11 września 2019)

 • 20:20 – Tczew na żywo

  Bezpośredni przekaz z kamer w mieście

Radio Tczew 100,8 FM
Pogoda Tczew z serwisu