Tetka Tczew - Twoja lokalna telewizja!

Szansa na przystanek Tczew Suchostrzygi

PKP Polskie Linie Kolejowe za kilka lat zmodernizują linię między Tczewem a Czerskiem, przez co czas podróży skróci się nawet o 25 minut. Elektryfikacja tej trasy zapewni nowe możliwości dla kolei w regionie. Spółka nie wyklucza, że w ramach inwestycji mógłby powstać zupełnie nowy przystanek osobowy Tczew Suchostrzygi.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę ze spółką Transprojekt Gdański na wykonanie dokumentacji projektowej na kwotę ponad 18,5 mln zł. Inwestycja obejmie stworzenie dokumentacji na potrzeby przebudowy m.in. linii 203 z Tczewa do Czerska, linii 215 ze Szlachty przez Czersk do stacji Bąk oraz budowy dwóch łącznic. W sumie zmodernizowanych zostanie około 100 km linii. W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się na dworcu w Tczewie, o inwestycji opowiedział m.in. wiceminister infrastruktury, a także prezes PLK. W konferencji prasowej uczestniczyli także posłowie oraz wojewoda.

W ramach zadania PLK planuje przebudowę 15 stacji i przystanków oraz budowę dwóch zupełnie nowych o roboczych nazwach Szlachta Zachód i Tczew Suchostrzygi. Ten drugi przystanek ułatwi dostęp do kolei mieszkańcom największego osiedla w mieście.

W Tczewie od wielu lat mówi się o pomyśle budowy przystanku kolejowego na Suchostrzygach. W chwili obecnej nie wiadomo, gdzie miałby on powstać. W minionych latach zakładano, że mógłby znajdować się w miejscu dawnego przystanku osobowego Tczew Suchostrzygi w pobliżu ul. Jagiellońskiej lub na wysokości ul. Traugutta. Ostateczną odpowiedź na pytanie, czy i gdzie powstanie przystanek na największym tczewskim osiedlu, poznamy w najbliższych latach.

Podobne wpisy

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Nasz program na dziś:

Dzisiejszy program w przygotowaniu
Radio Tczew 100,8 FM

Newsletter