Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Ruszyła budowa staromiejskiego parkingu
Nasz Tczew

Ruszyła budowa staromiejskiego parkingu

Ruszyła oczekiwana od wielu lat budowa parkingu przy ul. księdza Ściegiennego, na którym przewidziano miejsce dla kilkudziesięciu samochodów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowy, staromiejski parking zostanie otwarty pod koniec wakacji.

O potrzebie budowy nowego parkingu na Starym Mieście mówiło się od wielu lat. Już w 2015 roku przy ul. ks. Ściegiennego przeprowadzono badania archeologiczne. O wiele wcześniej, bo do 1945 roku, w tym miejscu stał szpital św. Wincentego, który został zniszczony po tak zwanym wyzwoleniu Tczewa przez Armię Czerwoną. Władze Tczewa w tym miejscu chciały wybudować parking dwupoziomowy, jednak ostatecznie zdecydowano o jednym poziomie. W grudniu ratusz ogłosił, że przetarg wygrała firma B&W z Pruszcza Gdańskiego, która wykona zadanie za ponad 1,5 mln zł. Wjazd na nowy parking będzie możliwy zarówno od strony ul. ks. Ściegiennego jak i Sambora.

Prezydent Tczewa nie wyklucza, że w przyszłości nowy parking mógłby wchodzić w skład strefy płatnego parkowania, która na obszarze Starego Miasta będzie obejmować wiele placów i ulic. Dodajmy, że w tym roku miała być również realizowana przebudowa parkingu przy cmentarzu komunalnym oraz przy Urzędzie Miejskim. Prawdopodobnie tak jednak się nie stanie. Zaoszczędzone w ten sposób środki mogłyby pomóc miastu zrealizować przebudowę ul. Stoczniowców na osiedlu Staszica.