Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Przejdź 200 metrów w drodze do szkoły
Nasz Tczew

Przejdź 200 metrów w drodze do szkoły

W ramach kampanii „MIŁO! w mieście” Urząd Miejski zachęca dzieci i ich rodziców do aktywnego docierania do szkoły i przedszkola. Ratusz liczy na to, że rodzice dowożący uczniów do placówki zaparkują powyżej dwustu metrów od szkoły i pozostały odcinek drogi przejdą z dzieckiem pieszo.

Przypomnijmy, że kampania edukacyjna „MIŁO! w mieście” ma zachęcić uczniów do aktywnego docierania do budynku szkoły np. za pomocą roweru, hulajnogi, komunikacji miejskiej czy spaceru. W ramach kampanii, w której bierze udział większość tczewskich szkół podstawowych oraz niepublicznych przedszkoli, organizatorzy dopuścili docieranie do szkoły samochodem pod jednym warunkiem.

Jedną ze szkół, w której realizowana jest kampania „MIŁO! w mieście”, jest suchostrzycka dwunastka. Wicedyrektor placówki zaznacza, że trwa przekonywanie rodziców uczniów, by starali się unikać dojeżdżania autem.

Oficer rowerowy przypomina, że przejście dwustu metrów oznacza kilkuminutowy spacer z korzyścią nie tylko dla bezpieczeństwa, ale i zdrowia.